Dzielimy się radością z kolejnego sukcesu naszych siatkarzy!!!

W poniedziałek, 17. września, siatkarze z Łekna, jako zwycięzcy finału regionalnego w Koszalinie, wzięli udział w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Orlik Volleymania 2012. Oprócz nich na Orliku,  w Drawsku Pomorskim pojawiło się 6 drużyn. W wyniku losowania w pierwszym meczu zagrali z Trzebiatowem, który nadspodziewanie łatwo pokonali w dwóch setach. W półfinale zmierzyli się, z Wałczem, który pokazał się z bardzo dobrej strony w fazie eliminacyjnej. Także tą drużynę udało się pokonać 2 : 1. W finale, w meczu o pierwsze miejsce zagrali z drużyną gimnazjalistów z Chwiramu. Z wcześniejszych obserwacji wynikało, że łatwo nie będzie i …nie było. Ulegli rywalom 2 : 0 ( w setach, 10 : 15 i 12 : 15)

Pomimo porażki w ostatnim meczu, udział drużyny z Łekna w tegorocznych rozgrywkach Orlik Volleymanii należy uznać za bardzo udany. Co prawda na Finał Ogólnopolski do Sopotu niestety nie pojadą, ale wszak za nimi uplasowały się drużyny z: Kołobrzegu, Wałcza, Trzebiatowa, Drawska Pomorskiego i Szczecina. To ostatnie miasto – stolica województwa, ma prawie tyle szkół podstawowych ilu  wszystkich uczniów w  szkole w Łeknie!!!!

Warto zaznaczyć, że sama organizacja Turnieju, w Drawsku Pom. stała na bardzo wysokim poziomie.

Piękna i kolorowa dekoracja Orlika, wszyscy uczestnicy otrzymali dwa komplety koszulek z logo sponsorów, a do tego poczęstunek. Na pierwsze trzy drużyny czekały nagrody specjalne: puchary, dyplomy i torby na sprzęt sportowy. Obfitość nagród osłodziła naszym chłopcom porażkę, w ostatnim meczu.

Chłopcy, których opiekunem jest p. Bogdan Wojsa, w turnieju wystąpili w następującym składzie: