Kolejne sukcesy karateków z Tymienia

Dnia 7 maja 2016 odbył się II Międzynarodowy Puchar Pomorza Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. Organizacja turnieju przypadła klubowa MUKS OYAMA z Drawska Pomorskiego, co było podsumowaniem dziesięcioletniej pracy tego klubu.

Turniej został przeprowadzony bardzo sprawnie, bezpiecznie i na wysokim poziomie organizacyjnym. W zawodach wzięło udział 19 klubów z Polski i Niemiec reprezentowanych przez 313 zawodników w wieku 6 – 17 lat. Nasz Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin Kanku Tymień reprezentowało 15 zawodników. W sumie zdobyliśmy aż 9 medali, co sklasyfikowało nas na 8 miejscu w kategorii drużynowej. Medale dla naszego klubu zdobyli:

• Mateusz Michalak – III miejsce w kategorii kumite 10-11 lat

Gratuluję wszystkim zawodnikom startu w zawodach i godnego reprezentowania UKS „Karate Kyokushin Kanku Tymień” oraz gminy Będzino.