Siatkarze z Tymienia w finale Zachodniopomorskiego Festiwalu Siatkówki o Puchar Marszałka, Olgierda Geblewicza

Drużyna siatkarzy z Zespołu Szkół im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu w składzie: Poszyler Damian, Gała Kacper, Kwaśniewski Tomasz, Skrzypczyk Dominik, Dziduch Rafał, Sprawka Wiktor, Lisowski Gabriel, Ziembicki Norbert, Przystałowski Norbert, Rutkowski Kuba, dnia 03.11.2014, w Hali Widowiskowo Sportowej w Koszalinie, zwyciężyła w turnieju eliminacyjnym Zachodniopomorskiego Festiwalu Piłki Siatkowej 2014, pokonując drużyny z Darłowa, Koszalina i Tychowa.

Jako zwycięzcy turnieju eliminacyjnego drużyna z Tymienia wzięła udział w turnieju finałowym na szczeblu wojewódzkim. Niestety, w hali Arena w Szczecinie, sportowcom z Tymienia nie udało się powtórzyć sukcesu z turnieju eliminacyjnego i po walce z drużynami MMKS Maraton S.O.S. Świnoujście, GMS S.O.P III Pyrzyce, Gimnazjum I OPP Kołobrzeg zajęła 4 miejsce.

Trzeba zauważyć, że drużyna z Tymienia była jedyną drużyną szkolną, co docenili organizatorzy m.in. umieszczając następujący wpis na stronie internetowej klubu Chemik Police: “drużyna
(z Tymienia) zdobyła najwięcej sympatii wśród uczestników i organizatorów, ponieważ młodzi siatkarze z małej, wiejskiej szkoły po raz pierwszy awansowali do finału tak dużego turnieju. Jako debiutanci zostali specjalnie nagrodzeni – otrzymali w prezencie torby sportowe”. Drużynę prowadziła Pani mgr Agnieszka Kaczmarek. Gratulujemy