11 listopada – Dzień Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym w Mścicach


W dniu 7 listopada 2014 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas ? Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor mgr Elżbieta Nożykowska, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel przedszkola. Następnie zaprosiła poczet flagowy i wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z pięciu grup przedszkolnych prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.

Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie przedszkolaki wraz z personelem przedszkola obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej ?Polak Mały?, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Chętne maluchy  miały możliwość zdobycia dla swojej grupy atrakcyjnej nagrody poprzez rozwiązanie zagadek dotyczących naszego kraju. Dzieci wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały ?egzamin? wiedzy o naszej ojczyźnie. Zabawa edukacyjna ubarwiona została pokazem slajdów przygotowanym specjalnie na uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

Zachwyt i zdziwienie dzieci wywołała wizyta gościa specjalnego? żołnierza Koszalińskich Sił Powietrznych Pana Jacka Morawskiego, który pojawił się na scenie maszerując w rytm utworu ?Witaj Zosieńko?.

Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy żołnierza i miały możliwość obejrzenia i przymierzenia garderoby, którą przywiózł nasz gość specjalny.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych ?Małych Polaków? .Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

[nggallery id=163]

 

Karolina Stawiarz

opublikowano 14 listopada 2014