Remont Domu Kultury w Będzinie na ukończeniu

W styczniu tego roku zrezygnowaliśmy z realizacji projektu, polegającego na remoncie sali Domu Kultury w Będzinie. Projekt miał być dofinansowany ze środków unijnych, przyznanych przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego. Ze względu na wzrost kosztów remontowych i zatrudnienia dodatkowych pracowników nasz udział w tym zadaniu mógłby zamknąć się nawet kwotą 700 tys. złotych.. Aktualny stan finansów Gminy Będzino uniemożliwiał udział w projekcie na tak dużą kwotę.

W związku z tym rozpoczęliśmy remont korzystając wyłącznie z pieniędzy, które były przeznaczone jako udział własny w w/w projekcie. Została wykonana nowa instalacja elektryczna, odpowiednie oświetlenie, zamontowany został wentylator oraz klimatyzator. Na sali oraz pomieszczeniach przyległych położona została nowa podłoga oraz wymienione drzwi i okna. Ściany zostały wyrównane i pomalowane. Część prac została wykonana własnymi siłami pracowników Gminnego Ośródka Kultury. Do połowy września zakończymy instalacje nowej kurtyny oraz zagospodarujemy scenę w taki sposób, by pełniła również funkcję zaplecza. Kolejnym etapem będzie remont siłowni oraz doposażenie i naprawa sprzętu na siłowni. Wszystkie te działania chcemy zamknąć kwotą 96 tys. zł, która była udziałem własnym Gminy Będzino w odrzuconym projekcie.

Dyrektor GOK
Jerzy Łuczak

[av_gallery ids=’179363,179364,179362′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-6rn5qch’ admin_preview_bg=”]

opublikowano 27 sierpnia 2020