18 czerwca – Festyn Wodny w Podamirowie

18 czerwca – Festyn Wodny w Podamirowie
Żeglarskie wydarzenie przyciągnęło nie tylko wspaniałą pogodę ale również żeglarzy, turystów oraz mieszkańców naszej gminy. Podczas wydarzenia gościliśmy również dzieci ze szkół wraz z nauczycielami, z terenów naszej gminy.
Najważniejszym elementem tego dnia były Regaty o puchar wójta Gminy Będzino. Sędziował Tomasz Suszko. A oto wyniki:
W kategorii DZ:
1. Nowa Przygoda – sternik R. Siegieda
2. Korweta – sternik Z. Bobiński
W kategorii jachtów kabinowych:
1. Mona – sternik M.Turowski
2. Borys – sternik A. Bacławski
3. Skorpion – sternik J. Olejarz
Nad bezpieczeństwem czuwał niezawodny ŚR WOPR Koszalin – Sławomir Pikuła.

Piękny wstęp do tego słonecznego dnia zaakcentował występ chóru Dominanta z Mścić i Zespół instrumentalny Ad’Libitum . Ponad dwie godziny morskich animacji, tańców i zabaw poprowadziła piratka Magdalena Stępień. Smakowitą grochówkę przygotował osobiście wójt Mariusz Jaroniewski z pomocą instruktorów GOK, za grillowe pyszności odpowiadał v-ce wójt Dariusz Markowski. Przybyli goście mogli zasmakować w wędzonych rybach oraz słodkościach. Chętne dzieci mogły namalować sobie rybki na twarzy oraz korzystać z kącika animacyjnego.

Organizatorzy: Wójt Gminy Będzino Mariusz Jaroniewski, GOK Będzino, Stowarzyszenie Sportowe Gminy Będzino, Yacht Club Politechniki Koszalińskiej, ŚR WOPR Koszalin, Chór Dominanta i Zespół instrumentalny Ad’Libitum/ SP Mścice,dyrektorzy szkół.
Wydarzenie to jest wstępem do cyklu wydarzeń w ramach projektu WAKACJE Z RYBAMI. Wydarzenia te promują rybackie dziedzictwo kulturowe na terenie Gminy Będzino.
Wydarzenie to było współfinansowane ze środków europejskiego funduszu morskiego i rybackiego w ramach programu operacyjnego RYBACTWO I MORZE 2014-2020.