Spotkanie z sołtysami

W dniu wczorajszym w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Będzinie odbyło się spotkanie z sołtysami Gminy Będzino. W zebraniu uczestniczyła wójt Sylwia Halama, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy w Będzinie Andrzej Jóźwiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Natalia Jastrzębska oraz pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego i Urzędu Gminy.

Obecni byli także dzielnicowi z Komendy Policji w Mielnie, asp. Ariel Sepioło i st.asp. Michał Czapla, którzy poruszali tematy związane z bezpieczeństwem drogowym i udzielali informacji na interesujące sołtysów zagadnienia. Podczas spotkania omawiano też tematy związane z organizacją imprez i festynów w sezonie letnim, m.in. współpracy sołtysów z GOK, uruchomienia wypożyczalni sprzętu na przystani w Podamirowie oraz dożynek- powiatowych w Sianowie (16 września) i gminnych, które w tym roku odbędą się w Mścicach w dniu 9 września. Rozmawiano o dodatkach sołeckich i przyjmowaniu wniosków suszowych- te rolnicy mogą składać pisemnie bezpośrednio w sekretariacie, nie jest wymagany żaden wzór wniosku.

Sporo uwagi poświęcono tematyce inwestycji, bieżących spraw sołectw i realizacji związanych ze strefami rekreacji i placami zabaw, grantów sołeckich. Ważnym punktem była kwestia dróg i dbałości o czystość oraz estetykę miejscowości, szczególnie koszenie trawników. – Cieszę się, że nasi sołtysi i lokalne społeczności coraz aktywniej starają się o fundusze zewnętrzne, aplikując o granty i różne finansowe formy wsparcia.- powiedziała wójt Sylwia Halama.- Zapewniam, że z naszej strony deklarujemy wszelką pomoc i zawsze znajdę czas aby Państwa wysłuchać i porozmawiać o problemach.