[singlepic id=1355 w=640 h=480 float=]

W sobotę 24 maja 2014 r. na scenie Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbył się uroczysty koncert z okazji 25-lecia Chóru Dominanta działającego przy Zespole Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach. Koncert prowadził Pan Wacław Dąbrowski – szeroko znany koszaliński pedagog, muzyk, społecznik i aktor, a co najważniejsze założyciel Chóru Dominanta.

    Chór powstał w 1989 r. w Szkole Podstawowej w Mścicach, początkowo jako dwugłosowy, aby po latach stać się chórem sześciogłosowym. Po dwóch latach pałeczkę dyrygenta po Panu Wacławie przejęła Pani Bożena Cienkowska i prowadzi go do dnia dzisiejszego. Chór odniósł wiele sukcesów na festiwalach krajowych i zagranicznych, jego występy stanowiły oprawę ważnych uroczystości. Członkami Chóru są uczniowie i absolwenci szkoły w Mścicach. Chór Dominanta stanowi niezwykle ważny element dorobku kulturowego Gminy Będzino, zaś popularyzowana i upowszechniana muzyka chóralna, stała się znakiem rozpoznawczym dla Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach.

   Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, oświatowych i kościelnych, szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy.

    Na dalsze lata Waszego pięknego powołania Drogim Chórzystom wraz z niezrównaną Panią Dyrygent, Artystą i Społecznikiem z powołania Bożeną Cienkowską, składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia, które pozwoli wiernej publiczności doświadczyć jeszcze wielu artystycznych wzruszeń. Niech przyszłość obfituje w sukcesy, przyniesie wiele satysfakcji z osiągnięć i dokonań, a dalsza praca sprzyja urzeczywistnianiu najtrudniejszych zadań. Wyrażamy swoją dumę i podziw dla Waszej działalności. Ad multos annos. (Wielu lat życia).

[nggallery id=134]