To hasło to kolejna edycja konkursu „Akademii Przyjaciół Pszczół”. Nasza placówka już po raz trzeci przyłączyła się do Akademii, tym razem dzielnie wspierają nas rodzice.

Celem nadrzędnym akcji „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” jest zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochrony pszczół, których znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego jest kluczowe.

Dzieci w tym roku założyły przy świetlicy ogród z roślinnością miododajną, które zakupiliśmy podczas wizyty w Ogrodach HORTULUS w Dobrzycy. Zaprzyjaźniony z nami Ogród Hortulus przygotował dla nas prelekcję na temat roślin miododajnych, dzieci dowiedziały się, które rośliny są najczęściej wybierane przez pszczoły, a które mniej. Otrzymaliśmy również prezent w postaci trzech krzewów, oczywiście przyjaznych dla owadów pszczołowatych, za co bardzo dziękujemy.

Nasza sala w ramach programu powoli zmienia się w łąkę, na której fruwają pszczółki i stoją ule. Dzięki młodszym dzieciom, które przygotowały wystrój tejże sali: pszczółki wiszą na firankach, a piękne ule ozdabiają parapety.

Bardzo dziękuję Ogrodom HORTULUS oraz sołtysowi panu Andrzejowi Zielińskiemu, radzie sołeckiej a także rodzicom za włączenie się w realizację programu „Akademii Przyjaciół Pszczół.

Instruktor Monika Zielińska

[av_gallery ids=’6886,6885,6887,6888,6889,6890,6891,6892,6893′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-2bg9gk’]

opublikowano 4 maja 2015