Bal Dobroczynny Szkoły w Łeknie wkroczył w wiek dojrzały

Rada Rodziców Szkoły  w Łeknie zorganizowała w sobotę 4 lutego, w Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie bal charytatywny. To impreza z kilkunastoletnią historią, a tegoroczny bal miał charakter szczególny, bo właśnie osiągnął PEŁNOLETNIOŚĆ!

To impreza organizowana wspólnie przez rodziców i nauczycieli. Na przybyłych gości oprócz tańców  i smacznego jedzenia czekały jak zwykle liczne atrakcje.W przerwach między tańcami organizowane były konkursy i losowania fantów.  Przy odrobinie szczęścia można było wylosować bon na usługi fryzjerskie, kosmetyczne,  lub coś na obiad, np. filety z dorsza wprost  z kutra….. itp. Na trzy najhojniejsze pary czekał  w tym roku bonus: ….. bezpłatna  wejściówka na bal w roku następnym.

Bale  organizowane przez rodziców  łeknieńskiej podstawówki wypracowały sobie zasłużoną renomę w środowisku. To z jednej strony powód do dumy,  z drugiej jednak coroczne zobowiązanie i niepewność, czy uda się podtrzymać kolejny raz tak dobrą opinię.  Obawy okazały się jednak absolutnie nieuzasadnione. Bowiem także tegoroczna zabawa udała się wybornie. Nie było to jednak wcale takie oczywiste, bo w jak zwykle pięknie udekorowanej sali GOK-u bawiło się podobnie jak w minionym roku, niewiele ponad 60 osób.  Tym większa satysfakcja  i gratulacje dla organizatorów, a zwłaszcza p. Joanny Biegańskiej, która już drugi rok przewodniczy Radzie Rodziców.

Już tylko z kronikarskiego obowiązku wypada dodać, że uczniowie szkoły  w Łeknie, na rozwój swoich zainteresowań, dofinansowywanie  wycieczek, wyjazdów na zawody sportowe i nagród dla laureatów szkolnych konkursów, dostaną w tym roku dodatkowo ponad 9 tys. zł.

Udało się powtórzyć wynik ubiegłoroczny, co można uznać za osiągnięcie wręcz niesamowite, znacznie przekraczające oczekiwania  organizatorów.

WSZYSTKIM TYM,  KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO SUKCESU TEJ IMPREZY,  W IMIENIU UCZNIOWSKIEJ BRACI SKŁADAMY Z SERCA PŁYNĄCE PODZIĘKOWANIA!!!

Organizatorzy szczególne podziękowania kierują do ofiarodawców wszelkiego rodzaju fantów, którzy wydatnie przyczynili się do tak doskonałego wyniku.

Lista osób, które wsparły XVIII Bal, jest podobnie jak w minionych latach imponująca. Świadomie jej jednak nie rozwijamy, bo doprawdy bardzo trudno wartościować zasługi poszczególnych osób, tym bardziej, że większość z darczyńców zastrzegła sobie anonimowość.

Bogdan Wojsa