To hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, które Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie obchodziła w przemiłym gronie szacownych gości.

A byli nimi: Wójt Gminy Będzino Henryk Broda, Przewodniczący Rady Gminy Będzino Andrzej Nożykowski, Zastępca Wójta Henryk Lubocki, Skarbnik Gminy Patrycja Woltmann, Kierownik Referatu Organizacyjno-Administracyjnego Sylwia Halama, Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Ziemiński, Radna Powiatu Elżbieta Góral, Radny Gminy Franciszek Adamiuk, Dyrektor Przedszkola w Mścicach Elżbieta Nożykowska, pełniąca obowiązki Dyrektor Przedszkola w Będzinie Beata Konopko, bibliotekarz nauczyciel ze szkoły w Mścicach Jolanta Leszek i bibliotekarz nauczyciel ze szkoły w Łeknie Lidia Podgórska, Przewodnicząca Zarządu Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Koszalinie Anna Kwiatkowska, Sołtys Będzina Adam Śnieżko. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych wiernych czytelników oraz wspaniałych wolontariuszy – mocnej grupy wspierającej działania biblioteki. To uroczyste spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania władzom gminy i pozostałym gościom różnorodnej działalności biblioteki i jej osiągnięć. Dla stworzenia lepszego odbioru pokazana została prezentacja multimedialna. Wójt gminy oraz przewodniczący rady gminy złożyli pracownikom biblioteki wyrazy uznania za ich efektywną pracę, kompetencje i profesjonalizm. Podkreślili życzliwość i empatię wobec czytelników oraz wytrwałość w niełatwej misji upowszechniania czytelnictwa. Pięknym dodatkiem do tych ciepłych słowach były róże wręczone bibliotekarzom i zaproszonym  czytelnikom. Nie obyło się bez  serdecznych życzeń, kwiatów i upominków od czytelników dla bibliotekarzy. Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań także w drugą stronę. Będzińska biblioteka wypracowała sobie swoją niepowtarzalną markę w kulturalnej przestrzeni publicznej naszej gminy. Jest przyjazną i otwartą instytucją z kompetentnymi i uprzejmymi pracownikami. Dysponuje bogatym księgozbiorem, oferuje ciekawe zajęcia i spotkania. To miejsce, które z pełną odpowiedzialnością można, i warto, polecić innym.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością podkreślili znaczenie i ważność biblioteki oraz docenili pracę bibliotekarzy. Dziękujemy grupie przedszkolaków z Będzina za piękne  występy recytatorskie.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie
Danuta Sawicka

[av_gallery ids=’14299,14300,14301,14302,14303,14304,14305,14306,14307,14308,14309,14310,14311,14312,14313,14314,14315,14316′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-jw4hga’]

opublikowano 22 maja 2017