Budowa świetlicy wiejskiej w Popowie

W dniu 28.07.2023 r. Natalia Jastrzębska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie, podpisała umowę o dofinansowanie na realizację zadania polegającego na utworzeniu świetlicy tradycji rybackich w Popowie. Cały projekt obejmie budowę wolnostojącego jednokondygnacyjnego budynku świetlicy wiejskiej, niepodpiwniczonego, z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadowym, przyłączenie budynku do sieci oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku. W świetlicy oprócz dużej, ponad stumetrowej, sali znajdować się będą m.in. kuchnia i umywalnia, łazienki, szatnia oraz pomieszczenie wielofunkcyjne. Już niebawem nowa świetlica tradycji rybackich będzie cieszyć mieszkańców sołectwa Popowo.

 

Zadanie współfinansowane jest z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych w kwocie 750 tys. zł oraz otrzymało dofinansowanie, za pośrednictwem Mieleńskiej Lokalnej Grupy Rybackiej, w ramach Programu operacyjnego „Rybactwo i Morze” w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w wysokości 227 tys. zł.

Cel operacji (PO RYBY): utworzenie świetlicy wiejskiej w Popowie przeznaczonej na użytek publiczny służącej upowszechnianiu tradycji rybackich.

Beneficjent: Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie

opublikowano 4 sierpnia 2023