Czas żniw zakończony

Szanowni Mieszkańcy, drodzy Rolnicy Gminy Będzino Kończy się lato, za nami żniwa. Dla wielu z nas był to czas wypoczynku, urlopu, ale jak co roku o tej porze dla rolników był to czas wzmożonego wysiłku, by zebrać z pól zboża.

Obecnie rolnicy mają wiedzę i umiejętności, dysponują wydajnymi maszynami, ale przebieg pogody w ciągu całego roku i w okresie żniw, ma ciągle decydujący wpływ na plony. W tym roku pogoda pozwoliła zebrać zboża i większość producentów zbóż naszego regionu jest zadowolona ze zbiorów. Co roku świętowaliśmy zakończenie żniw dożynkami. Niestety, pandemia zmieniła i pokrzyżowała wiele planów. Wszyscy myśleliśmy, że ten trwający od marca trudny czas się wkrótce skończy. Jednak zagrożenie COVID-19 nie minęło, o czym codziennie informują nas media. Ponadto zbliża się czas zachorowań na grypę, więc nie wiemy, jakie jeszcze nas zagrożenia czekają. W związku z panującą sytuacją nie możemy zorganizować Dożynek Gminnych 2020. Jest nam z tego powodu bardzo smutno i przykro. Wszyscy z szacunkiem i uznaniem myślimy dziś, o naszych rolnikach, bowiem chleb produkowany od wieków przez mieszkańców polskich wsi jest dla nas podstawą egzystencji.

Dziękuję w imieniu swoim oraz mieszkańców naszej gminy, rolnikom za codzienną pracę w swoich gospodarstwach, za trud wniesiony w sprawny zbiór plonów, które mam nadzieję zapewnią byt nam wszystkim przez cały rok. Wszystkim mieszkańcom Gminy Będzino życzę dużo zdrowia i nadziei na to, że wszelkie zagrożenia miną i „Zaczniemy wszystko od nowa. Przecież przyroda postępuje tak każdego roku”.  

Z wyrazami szacunku

Wójt Gminy Będzino Mariusz Jaroniewski

A tak było w ubiegłym roku..

opublikowano 17 września 2020