Czytelnia pod chmurką – Biblioteka na festynach w Mścicach i Będzinie

Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie przeniosła na jedno popołudnie swoją czytelnię pod chmurkę. A w zasadzie pod bezchmurne, piękne niebo :). Przyłączyliśmy się do VII Letniego Festynu w Będzinie, organizowanego przez GOK, Rady Sołeckie (Będzino, Będzinko, Łekno, Słowienkowo, Skrzeszewo, Kiszkowo, Śmiechów, Borkowice) i OSP w Będzinie.

Było kolorowo i różnorodnie! Biblioteczny zakątek przyciągał uwagę dzieci i dorosłych (nie tylko miejscowych) prawie do godziny 22.00. Książki “na zawsze” za darmo i książki za symboliczną złotówkę, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, zwierzątka, kwiatki i inne cuda z baloników, obrazki w technice monotypii, czytanie książek, malowanie kredą, bańki mydlane, kolorowanki, przebieranki i sesja fotograficzna, kącik z rękodziełem, zabawki dla dzieci, rozmowy, śmiech i żarty okraszone bezami…. Bawiliśmy się z Wami fantastycznie! A każdy grosz, który u nas zostawiliście będzie przeznaczony na wyposażenie Biblioteki w Mścicach. Podczas Festynu Strażackiego w Mścicach (27 czerwca) oraz Letniego Festynu w Będzinie (4 lipca) uzbieraliśmy już tych groszy w sumie 81050! Dziękujemy!

Gorące podziękowania należą się też wszystkim, bez których nasz biblioteczny zakątek by nie zaistniał: Iwonie Nartowskiej, Kasi Zalewskiej i Mateuszowi Zarembińskiemu, Ani i Agnieszce Kwiatkowskim, Adamowi Gremzie i innym przychylnym nam osobom! (“Najpiękniejsze kwiaty kwitną wiosną […] Wyjątkowe osoby to te najbardziej szalone” – jak mawiał Frodo Baggins).

Wyżej wymienionym osobom bardzo dziękujemy także za wielką pomoc przy stoisku z książkami i różnościami podczas II Rekreacyjnego Festynu Strażackiego, do którego, dzięki uprzejmości  OSP i Rady Sołeckiej w Mścicach, przyłączyła się Biblioteka. Za wielką empatię, niezwykłą serdeczność, za stworzenie przyjaznego klimatu dla budowania kompetencji kulturowych społeczności lokalnej i chęć współpracy, bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy Anieli Antkiewicz i Radzie Sołeckiej w Mścicach, Krzysztofowi Szczurowi, Paulinie i Michałowi Augustyniakom, Markowi Packowi, Bartłomiejowi Wilk i Marcinowi Frankowskiemu. Dzięki Wam i innym mieszkańcom Mścic Biblioteka na wyjeździe pracowała we wspaniałej atmosferze. Dziękujemy!

Szczególne i nadzwyczajne podziękowania za udostępnienie miejsca dla “Czytelni pod chmurką” kierujemy do Sylwestra Andrzejewskiego! Panie Sylwestrze, za zrozumienie istoty integracji i współdziałania, za wielką życzliwość i otwartość, z całego serca dziękujemy!

Na obydwu festynach promowaliśmy Gminę Będzino i region rozdając mapki turystyczne z trasami rowerowymi, foldery, plany ogrodów Hortulus z mapą powiatu. Udzielaliśmy także informacji w rozmowie bezpośredniej osobom zainteresowanym naszą Gminą. Więcej zdjęć z wydarzeń na facebookowym profilu Biblioteki pod adresem https://www.facebook.com/pages/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-B%C4%99dzinie/553428291375152?ref=ts&fref=ts.

Fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie

Festyn w Będzinie

[av_gallery ids=’7754,7755,7756,7757,7758,7759,7760,7761,7762,7763,7764′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-4ee41l’]

Festyn w Mścicach

[av_gallery ids=’7765,7766,7767,7768,7769,7770′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-39i9xl’]

opublikowano 9 lipca 2015