Czytelnia pod chmurką

Po raz drugi w Mścicach, a po raz trzeci podczas wakacji, Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie przeniosła swoją czytelnię w plener. Na „Spotkaniu różnych kultur” w Mścicach, które miało charakter festynu letniego, nasza „Czytelnia pod chmurką” przyciągnęła wielu amatorów książki, dobrej zabawy i kreatywnych zajęć. Kolorowe stoisko biblioteki miało dla wszystkich gości coś specjalnego – książki za przysłowiową złotówkę lub za darmo, kącik zabaw dla dzieci, brokatowe tatuaże i malowanie twarzy, baloniki, słodycze, przebieranki, sesję fotograficzną z komiksowymi chmurkami, warsztaty plastyczne z monotypii, drobną biżuterię i rękodzieło, oraz gigantyczne bańki mydlane tworzące niezwykłe tęczowe widowisko. Odwiedził nas nawet dziesięciomiesięczny wąż boa dusiciel!

Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie przyłączyła się do loterii organizowanej przez Sołectwo w Mścicach, fundując nagrody główne w postaci 10 zestawów książek dla dorosłych i dzieci, kompletu pościeli i gry edukacyjnej, a także dorzucając kilkanaście książkowych fantów do ogólnej puli nagród. Wszystkie wpływy z naszego stoiska przeznaczone są na fundusz, który ma nam pomóc wyposażyć filię biblioteczną w Mścicach. Podczas wakacji uzbieraliśmy już 1115,50 zł! Mamy też pierwszych sponsorów, którzy wpłacili datki na nasze konto. Jest to Salon Sukien Ślubnych Amelia z Mścic i P.P.H.U. HEAN Głuszko & Pawlak także z Mścic. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy innych do wsparcia naszej inicjatywy!

Dziękujemy szczególnie gorąco pani sołtys Anieli Antkiewicz i Radzie Sołeckiej za umożliwienie bibliotece uczestniczenia w tym fantastycznym spotkaniu! Integracja w tak fajnym miejscu i tak ciepłej atmosferze to czysta przyjemność, a także poczucie zadowolenia, że możemy zrobić coś wartościowego dla lokalnej społeczności. Dziękujemy także za pomoc naszym nieocenionym wolontariuszom: Ani Kwiatkowskiej z Rady Sołeckiej w Będzinie, na którą zawsze możemy liczyć, Katarzynie i Indze Czelińskim, dla których to był (bardzo udany) debiut, Adamowi Gremzie za fotograficzne zacięcie i pomoc logistyczną. Na następne spotkanie w „Czytelni pod chmurką” zapraszamy do Koszalina! 12 września nasze stoisko stanie pod koszalińskim Amfiteatrem, gdzie organizowane będą Dożynki Powiatowe.

Więcej zdjęć na naszej stronie https://pl-pl.facebook.com/pages/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-B%C4%99dzinie/553428291375152