Wiek 70 lat to piękny okres zarówno w życiu każdego człowieka, jak też w funkcjonowaniu instytucji. Na pewno jest to czas wyjątkowy dla Szkoły Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu, która w tym roku obchodzi 70 lat istnienia.

Z tej okazji w sali gimnastycznej szkoły odbyła się niezwykła i pełna serdeczności uroczystość, nie zabrakło licznie przybyłych gości, którzy wypełnili całą salę. Obecni byli przedstawiciele naszego samorządu, rodzice, przyjaciele szkoły i dzieci. Jednym z  punktów uroczystości było pasowanie na pierwszoklasistę, oraz przekazanie nowego sztandaru, ufundowanego dzięki przychylności sponsorów. Dla uczniów to wyjątkowe przeżycie, które z pewnością zwiąże ich jeszcze bardziej ze szkołą. Zadbano także o oprawę artystyczną- absolwentka szkoły przepięknie zaśpiewała utwór Anny German „Tańczące Eurydyki”. Każdy z gości otrzymał także torbę z upominkami, wśród których znajdował się… bursztynowy jeż, bezpośrednie nawiązanie do nazwiska patrona.

Gospodarz spotkania, dyrektor szkoły Mirosław Gostomczyk podziękował wszystkim pracownikom i przyjaciołom szkoły za wsparcie i życzliwość. Były liczne przemówienia i gratulacje, nie zabrakło także momentów wzruszenia. W wystąpieniach podkreślano, jak bardzo otwartą i dbającą o edukację uczniów jest Szkoła Podstawowa im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu.

Nie jest to chwalenie na wyrost, gdyż ta placówka bierze udział w projektach międzynarodowych dotyczących wymiany młodzieży, oraz w licznych projektach edukacyjnych. Jej mury opuściło duże grono uczniów, którzy przynoszą szkole chlubę. Idea rozwoju ucznia, troski o jego dobro zgodna jest także z myślą biskupa Jeża, który twierdził że  „dzieci rodzą się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.