Dwa sołectwa z grantami

Podpisanie umowy Granty Sołeckie 2023 Gmina Będzino

W dniu 21 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Będzinie podpisano umowy dotyczące realizacji Grantów Sołeckich. W tym roku, w konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego udało się pozyskać w naszej gminie fundusze aż na dwa przedsięwzięcia. Po 15 tysięcy złotych otrzymały sołectwa Łekno oraz Barnin- Zagaje. W sołectwie Łekno, środki te przeznaczone zostaną na adaptację istniejącego przy Szkole Podstawowej w Łeknie pomieszczenia na potrzeby mieszkańców sołectwa i stworzenie tam przestrzeni do spotkań i integracji.

Natomiast sołectwo Barnin- Zagaje dzięki grantowi będzie mogło przeprowadzić modernizację 100 mb. drogi w miejscowości Barnin, wliczając w to przygotowanie podłoża, ręczne wyrównanie nawierzchni, położenie podsypki piaskowej i płyt jumbo i uzupełnienie nawierzchni kruszywem.

Umowy podpisali Wójt Gminy Będzino, Sylwia Halama, Skarbnik Gminy Będzino Anetta Tomala- Gajec, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj i sołtysi: Dawid Bagrowski (sołectwo Łekno) oraz Grzegorz Bereźnicki (sołectwo Barnin-Zagaje). Przy podpisaniu dokumentów obecny był również Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Będzinie, Andrzej Jóźwiak. Serdecznie gratulujemy zdobycia grantów i trzymamy kciuki za sprawną realizację planów!

opublikowano 31 lipca 2023