W dniach 22-23 sierpnia 2020 r., dzięki funduszom pozyskanym w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021, grupa ratownicza szkoląca się w Fundacji Pływamy i Ratujemy nurkowała na Jeziorze Ińsk. Młodzież, mieszkańcy Gminy Będzino i Ustronie Morskie, drugi rok bierze udział w zajęciach nurkowych pod opieką instruktora Marcina Kasprzaka z Centrum Nurkowego BLUE DIVE.
Kurs obejmował zajęcia praktyczne, realizowane do tej pory przede wszystkim na basenie w Podczelu. Podczas pandemii kursanci również aktywnie wykorzystali czas, biorąc udział w zajęciach teoretycznych on-line, zakończonych testem wiedzowym. Kurs zakończył się właśnie w ubiegły weekend nurkowaniem na otwartej wodzie i nasza młodzież uzyskała tytuł Płetwonurek Młodzieżowy Złoty Uprawnienia do 12 m głębokości.
Celem naszych zajęć jest wykształcenie nowej kadry ratowników wodnych z uprawnieniami płetwonurków, więc kolejne szczeble przed nami. Fundacja ma możliwość finansowania zajęć ratowniczych, nurkowych, a także nauki pływania dla wszystkich, między innymi dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu Gminy Ustronie Morskie, z Urzędu Gminy Będzino i Programu Społecznik.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają nam w pozyskiwaniu funduszy do realizacji tych zadań, instruktorom ratownictwa i nurkowania, a także Centrum Nurkowemu BLUE DIVE i Bazie Nurkowej Pro Divers w Ińsku, za świetną organizację egzaminu.
Z przyjemnością informujemy również, że od sierpnia 2020 roku Fundacja Pływamy i Ratujemy Ustronie Morskie rozpoczęła współpracę z Firmą Da Grasso Koszalin, która jest naszym nowym sponsorem. Z obu stron liczymy na długotrwałą i owocną współpracę przy realizacji kolejnych zadań. Fundacja prowadzi już zapisy do grup na nowy rok szkolny.
Pływanie-zapisy do grup tel. 575-556-415
❗Informacje tel. 504-027-108
tel. 606-256-447
[av_gallery ids=’179353,179352,179351,179350′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-8c4ygt1′ admin_preview_bg=”]