W dniu 21 stycznia w Domu Kultury w Dobrzycy odbyła się impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka wspólnie zorganizowana przez Szkołę Podstawową, Wiejski Dom Kultury, Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy. W trakcie spotkania wystąpiły dzieci i młodzież z oddziału przedszkolnego i ze szkoły podstawowej z okolicznościowymi wierszami i piosenkami oraz zaprezentował się zespół ludowy „Kalina”. Przybyli na imprezę dziadkowie i babcie poczęstowani zostali swojskimi wypiekami ciast, owocami, kawą i herbatą przygotowanymi przez panie z KGW oraz otrzymali laurki przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej i dzieci skupione w kółku plastycznym działającym przy Domu Kultury. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób z terenu gminy Będzino.

Wszystkim przybyłym życzenia złożył Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda, który sam będąc dziadkiem i mając kilkoro wnuków wie, że w tym wieku najważniejsze jest zdrowie, spokój i jednocześnie zdaje sobie sprawę ile radości wnosi w nasze życie te najmłodsze pokolenie mimo wszelkich problemów wynikających z różnicy pokoleń.

Imprezy z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się również w placówkach  w Będzinie, Dobrym, Wierzchominie i Domu Ludowym w Tymieniu.

[nggallery id=109]