Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Będzino
W minioną środę, w sali Wiejskiego Domu Kultury w Dobrzycy nauczyciele, dyrektorzy i pracownicy administracyjni placówek oświatowych Gminy Będzino razem z zaproszonymi gośćmi wspólnie obchodzili Dzień Edukacji Narodowej.
Spotkanie miało jak co roku uroczysty charakter, rozpoczynając się występami muzykalnymi oraz skeczem w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy. – W tym szczególnym dla Państwa dniu, dziękuję za zaangażowanie w pracę pedagogiczną, za współpracę, życząc jednocześnie wszystkiego co najlepsze.- powiedziała Wójt Gminy Będzino, Sylwia Halama. Na spotkaniu obecny był także Przewodniczący Rady Gminy Będzino Andrzej Nożykowski oraz radni Rady Gminy Będzino: Lucyna Parol, Adam Gołębiewski, Joanna Banaszczak i Grzegorz Sztulc.
Tradycyjnie już, w tym dniu dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkoli z terenu naszej gminy przyznali specjalne wyróżnienia nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym. Nagrodą Wójta Gminy Będzino nagrodzeni zostali natomiast nauczyciele:
- Izabela Masiak – nauczycielka Przedszkola w Będzinie
- Anna Szostak – wicedyrektor Przedszkola Promyki Bałtyku w Mścicach
- Anna Kondaszewska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrzycy
- Agnieszka Gajewska – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Dobrzycy
- Iwona Gogolińska-Mejer – nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu
- Elżbieta Gil – nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu
- Monika Rams – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie
- Anna Szymczak – nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach
- Piotr Frątczak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie
- Tomasz Skonieczny – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach
Wszystkim osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy, ciesząc się jednocześnie, że tradycja Dnia Edukacji Narodowej obchodzonego w dniu 14 października jest nadal żywa, choć święto to nawiązuje do wydarzeń bardzo odległych. Tego bowiem dnia w 1773r. powstała Komisja Edukacji Narodowej, która była de facto pierwszym w Europie ministerstwem oświaty. Celem funkcjonowania KEN miało być reformowanie szkolnictwa w Polsce.