Dzień Gier Planszowych w Przedszkolu ,, Promyki Bałtyku” w Mścicach

Dosłownie parę dni temu w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Gier Planszowych. Wydarzenie to stało się już tradycją, która na dobre zagościła w kalendarium naszej placówki.
Cieszy się ona dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i ich rodziców. To już ósmy raz przedszkolaki wraz z rodzicami mogły spędzić sobotnie przedpołudnie na wspólnej zabawie.

Gry planszowe są nie tylko świetnym pomysłem na wspólne spędzenie wolnego czasu, ale również spełniają wiele innych ważnych funkcji. Gry uczą nie tylko jak wygrywać czy przegrywać, ale też liczyć i myśleć kreatywnie.
Każda z gier jest inna i uczy innych umiejętności. Nasze przedszkolaki podczas spotkania kształtowały postawy koleżeńskie, uczyły się opanowania i cierpliwości, wyrabiały nawyki przestrzegania dyscypliny i reguł gry. Dzień Gier Planszowych zakończył się rozdaniem dyplomów oraz upominków. Przedszkolaki pełne pozytywnych wrażeń, z uśmiechem na twarzy zakończyły wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że kolejnym razem spotkanie będzie cieszyło się również dużym zainteresowaniem.

Opracowała:

Anna Filińska

[av_gallery ids=’173628,173629,173630,173631′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-6vxcvln’]

 

 

opublikowano 21 marca 2019