W dniu 8 marca w sali widowiskowej GOK w Będzinie z inicjatywy Rad Sołeckich Będzina, Łekna, Kiszkowa, Uliszek, Śmiechowa – Borkowic, OSP Będzina oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie odbyła się impreza z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, w której uczestniczyło około 200 pań z terenu całej gminy.

Uroczystość otworzyła grupa panów na czele z Wójtem Gminy p. Henrykiem Brodą i Przewodniczącym Rady Gminy  p. Andrzejem Nożykowskim. Składając przybyłym paniom życzenia z okazji ich święta zaprezentowali kilkanaście sentencji i przypowieści podanych w formie żartobliwej, które wzbudziły ogólne zadowolenie i wywoływały brawa po co trafniejszych prezentacjach. Następnie wspólnie z sołtysami i strażakami podzielony został olbrzymi, piękny i bardzo smaczny tort ufundowany przez Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy w Będzinie.  Po konsumpcji tych słodkości wspólnie ze strażakami z jednostki OSP w Będzinie wręczyli każdej z pań kwiaty, czekolady i laurki wykonane przez dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez placówki kultury. W trakcie spotkania p. Ela Góral – Radna Rady Powiatu ufundowała i przeprowadziła zabawę (loterię) podczas której, każda z pań mogła wylosować dla siebie drobny upominek. Dla uczestniczek spotkania przygrywał pięknie i często nastrojowo prezentując utwory z różnych okresów naszej współczesnej historii zespół wokalno-instrumentalny „Nastrojeni” z Koszalina oraz zespół „Kwiaty polskie” z Tymienia zabawiając i umilając czas wspólnym śpiewem znanych i lubianych piosenek ludowych i biesiadnych.

Chciałbym podziękować wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy a w szczególności: – Wójtowi Gminy Będzino i Przewodniczącemu Rady Gminy w Będzinie, Radnym Gminnym: Łekna –  p. Andrzejowi Jóźwiakowi, Będzina –  p . Kazimierzowi Białkowi, Kiszkowa – p. Bogdanowi Staniakowi i Borkowic – p. Adamowi Gołębiewskiemu, Radnej Powiatu Koszalińskiego p. Eli Góral, Jednostce OSP w Będzinie oraz Radom Sołeckim – Będzina, Będzinka, Kiszkowa, Słowienkowa, Uliszek, Łękna, Mścic, Borkowic, Strzepowa, Tymienia i Dobrzycy za przygotowanie bardzo smacznych ciast, dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie za przygotowanie i przebieg organizacyjny imprezy, dla zespołu „Kwiaty polskie” i zespołu „Nastrojeni” za artystyczne uświetnienie przebiegu uroczystości.

Spotkania z okazji Dnia Kobiet odbyły się lub odbędą w najbliższych dniach również w innych miejscowościach naszej gminy i będą miały charakter kameralny przy kawie, dobrym cieście , czasami wspólnym śpiewaniu.

Życzymy paniom nie tylko w dniu ich święta – zdrowia, radości i jak najwięcej spokoju w codzienny przezwyciężaniu i rozwiązywaniu różnych, często trudnych problemów życiowych.

Jerzy Łuczak
Dyrektor GOK w Będzinie

[av_gallery ids=’13599,13600,13601,13602,13603,13604,13605,13606,13607′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-q35fzg’]

opublikowano 9 marca 2017