fot. Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie

W dniu 8 marca w sali widowiskowej GOK w Będzinie z inicjatywy Rad Sołeckich Będzina, Łękna, Będzinka, Kiszkowa, Komór, Skrzeszewa, Śmiechowa – Borkowic, OSP Będzina oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie odbyła się impreza z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, w której uczestniczyło ponad 180 pań z terenu całej gminy.

Podczas uroczystości Wójt Gminy p. Henryk Broda złożył życzenia wszystkim kobietom podkreślając ich rolę i znaczenie w funkcjonowaniu społeczeństwa gminy przede wszystkim jako lokalnych liderów (w ponad 2/3 sołectw, sołtysami są panie) oraz w wychowaniu i nauce dzieci i młodego pokolenia obywateli. Wspólnie ze strażakami z jednostki OSP w Będzinie wręczył każdej z pań kwiaty, czekolady i kwiaty wykonane przez dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez placówki kultury.

Podzielony został również wspólnie z sołtysami i strażakami olbrzymi, piękny i bardzo smaczny tort ufundowany przez Przewodniczącego Rady Gminy Będzino p. Andrzeja Nożykowskiego i Wójta Gminy p. Henryka Brodę. W trakcie spotkania p. Ela Góral Radna Rady Powiatu ufundowała i przeprowadziła zabawę (loterię) podczas której, każda z pań mogła wylosować dla siebie drobny upominek.

Dla uczestniczek spotkania przygrywała Kapela „Swaty” działająca przy GOK w Będzinie, umilając czas występami i wspólnym śpiewaniem . Z programem artystyczno-kabaretowym zaprezentował się pan Marek Malita i p. Iwona Niedzielska wywołując wśród zgromadzonych pań salwy śmiechu i podziw dla wykonawców. Również swoje umiejętności pokazał zespół „Kwiaty polskie” z Tymienia przedstawiając krótki program kabaretowy oraz kilka popularnych piosenek. Życzymy paniom nie tylko w dniu ich święta – zdrowia, radości i jak najwięcej spokoju w codzienny przezwyciężaniu i rozwiązywaniu różnych problemów życiowych.

Chciałbym podziękować wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy a w szczególności:
– Wójtowi Gminy Będzino p. Henrykowi Brodzie za ufundowanie i wręczenie kwiatów dla każdej pani uczestniczącej w imprezie oraz udział w torcie
– Przewodniczącemu Rady Gminy Będzino p. Andrzejowi Nożykowskiemu za współudział w fundowaniu tortu,
– Radnej Powiatu Koszalińskiego p. Eli Góral za ufundowanie i przeprowadzenie loterii fantowej,
– Jednostce OSP Będzino za ufundowanie czekolad i pomoc organizacyjną w trakcie imprezy,
– dla Rad Sołeckich – Będzina, Będzinka, Kiszkowa, Słowienkowa, Łękna, Komór, Skrzeszewa, Borkowic-Śmiechowa, Dobrego i Dobrzycy za przygotowanie bardzo smacznych ciast,
– dla pracowników Domu Kultury w Będzinie za przygotowanie i przebieg organizacyjny imprezy,
– dla kapeli „Swaty”, zespołu „Kwiaty polskie” za artystyczne uświetnienie przebiegu uroczystości.

Spotkania z okazji Dnia Kobiet odbyły się również w innych miejscowościach naszej gminy i miały charakter kameralny przy kawie, dobrym cieście , czasami wspólnym śpiewaniu. Tak było w Tymieniu, Dobrzycy, Popowie, Strzepowie, Łęknie ,Mścicach, Słowienkowie i Dobiesławcu.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie
Jerzy Łuczak

[nggallery id=30]

więcej zdjęć na http://www.facebook.com/domkultury.wbedzinie