Dzień Kobiet w Gminie Będzino za nami

W dniu 7 marca 2014 r. w sali widowiskowej GOK w Będzinie z inicjatywy Rad Sołeckich Będzina, Łękna, Kiszkowa, Skrzeszewa, Słowienkowa, OSP w Będzinie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie odbyła się impreza z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet,w której uczestniczyło prawie 200 pań z terenu całej gminy.

Podczas uroczystości Wójt Gminy p. Henryk Broda złożył życzenia wszystkim kobietom, a następnie wraz z Przewodniczącym Rady, Radnymi, sołtysami z Będzina i Łekna oraz strażakami z OSP Będzino zostało wykonane gromkie sto lat dla pań zgromadzonych na sali. Następnie pan Wójt wspólnie ze strażakami z jednostki OSP w Będzinie wręczył każdej z pań kwiaty, czekolady oraz kartki z życzeniami  wykonane w  placówkach kultury. Podzielony został również piękny i bardzo smaczny tort ufundowany przez Przewodniczącego Rady Gminy w  Będzinie p.  Andrzeja Nożykowskiego.

W trakcie spotkania p. Elżbieta  Góral – Radna Rady Powiatu ufundowała, jak również i przeprowadziła zabawę podczas której, każda z pań mogła wylosować dla siebie drobny upominek. Dla uczestniczek spotkania przygrywał zespół muzyczno wokalny „Radek & Paula” z Koszalina, umilając czas występami i wspólnym śpiewaniem oraz prezentując program artystyczno-kabaretowy. Również swoje umiejętności pokazał zespół „Kwiaty polskie” z Tymienia, przedstawiając krótki program kabaretowy oraz kilka popularnych piosenek.

Chciałbym podziękować wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy, a w szczególności: – Wójtowi Gminy Będzino p. Henrykowi Brodzie, Przewodniczącemu Rady Gminy w  Będzinie p. Andrzejowi Nożykowskiemu, Radnej Powiatu Koszalińskiego p. Elżbiecie Góral, Jednostce OSP Będzino, Paniom z  sołectw – Będzina, Kiszkowa, Słowienkowa, Łękna, Komór, Skrzeszewa, Dobrego i Dobrzycy za przygotowanie bardzo smacznych ciast, dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie za przygotowanie i przebieg organizacyjny imprezy, dla zespołu „Kwiaty polskie” za artystyczne uświetnienie przebiegu uroczystości.

Spotkania z okazji Dnia Kobiet odbyły się również w innych miejscowościach naszej gminy i miały charakter kameralny przy kawie, dobrym cieście, czasami wspólnym śpiewaniu. Tak było w Dobrzycy, Popowie, Strzepowie, Łęknie. Życzymy paniom nie tylko w dniu ich święta – zdrowia, radości i jak najwięcej spokoju w codzienny przezwyciężaniu i rozwiązywaniu różnych, problemów życiowych.

Jerzy Łuczak
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie

[nggallery id=116]

opublikowano 11 marca 2014