Dzień Kobiet

W dniu 8 marca w sali widowiskowej GOK w Będzinie z inicjatywy Rad Sołeckich Będzina, Łekna, Kiszkowa, Uliszek, Śmiechowa ? Borkowic, OSP Będzina oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie odbyła się impreza z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, w której uczestniczyło około 200 pań z terenu całej Gminy.

Uroczystość otworzyła grupa kilku panów na czele z Wójtem Gminy pan Henrykiem Brodą i Przewodniczącym Rady Gminy pan Andrzejem Nożykowskim. Składając przybyłym paniom życzenia z okazji ich święta zaprezentowali kilkanaście sentencji i przypowieści podanych w formie żartobliwej, które wzbudziły ogólne zadowolenie i wywoływały brawa, po co trafniejszych prezentacjach.

Następnie wspólnie ze strażakami z jednostki OSP w Będzinie wręczyli każdej z pań kwiaty , czekolady i laurki wykonane przez dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez placówki kultury. Podzielony został również wspólnie z sołtysami i strażakami olbrzymi, piękny i bardzo smaczny tort ufundowany przez Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy w Będzinie. W trakcie spotkania pani Elżbieta Góral Radna Rady Powiatu ufundowała i przeprowadziła zabawę /loterię/, podczas której, każda z pań mogła wylosować dla siebie drobny upominek.

Dla uczestniczek spotkania przygrywała kapela ludowa ?SWATY? z Będzina oraz zespół ?Kwiaty polskie? z Tymienia zabawiając i umilając czas wspólnym śpiewem znanych i lubianych piosenek ludowych i biesiadnych. Ponadto panie z Tymienia zaprezentowały kilka skeczy i prezentacji okolicznościowych w formie żartów, które ciepło zostały przyjęte przez widownie. Główną jednak atrakcją tego wieczoru był występ gwiazd polskiej estrady pani Iwony Niedzielskiej oraz satyryka i ?kabareciarza? pana Marka Mality. Program artystyczny w ich wykonaniu wzbudził wśród pań tak duży entuzjazm i zachwyt, że po zakończeniu występu dziękowano im brawami i owacjami na stojąco.

Chciałbym podziękować wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy a w szczególności: ? Wójtowi Gminy Będzino i Przewodniczącemu Rady Gminy w Będzinie , Radnym panu Andrzejowi Jóźwiakowi, panu Kazimierzowi Białek, panu Bogdanowi Staniakowi i panu Adamowi Gołębiewskiemu, Radnej Powiatu Koszalińskiego p. Elżbiecie Góral, Jednostce OSP w Będzinie oraz Radom Sołeckim ? Będzina, Będzinka, Kiszkowa, Słowienkowa, Uliszek, Łekna, Mścic, Dobrego, Strzepowa, Tymienia,Borkowic-Śmiechowa i Dobrzycy za przygotowanie bardzo smacznych ciast, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie za przygotowanie i przebieg organizacyjny imprezy, zespołowi ?Kwiaty polskie? i kapeli ludowej ?SWATY? za artystyczne uświetnienie przebiegu uroczystości.
Życzymy paniom nie tylko w dniu ich święta ? zdrowia, radości i jak najwięcej spokoju w codzienny przezwyciężaniu i rozwiązywaniu różnych, czasami trudnych problemów życiowych.

Dyrektor GOK
Jerzy Łuczak

[av_gallery ids=’9756,9757,9758,9759,9760′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-2kj6nf’]

 

opublikowano 11 marca 2016