2 maja 2015r. w Ośrodku Kultywowania Tradycji Lokalnych i Pożarniczych w Będzinie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Głównym punktem uroczystości była msza święta odprawiona m.in. w intencji strażaków i ich rodzin. Następnie Wójt Gminy Będzino Henryk Broda w imieniu swoim i Przewodniczącego Rady Gminy w Będzinie Andrzeja Nożykowskiego , a także Sołtys Będzina Adam Śnieżko złożyli serdeczne życzenia i podziękowania wszystkim strażakom. Nie zabrakło również smacznej kiełbasy z grilla i kaszanki, których dopilnował m.in. pan Andrzej Jóźwiak i przepysznej grochówki, którą przyrządziła pani Elżbieta Góral. Pomocną dłoń w przygotowaniach wyciągnęła również jak zwykle niezastąpiona pani Sabina Snoch. Czas upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze.

Warto też dodać, że po raz pierwszy w ostatnim czasie impreza została zorganizowana z inicjatywy Sołtysa Będzina przy współpracy Rady Sołeckiej, Radnych Gminy i Radnej Powiatu dla Strażaków – w podziękowaniu za wysiłek i trud, który wkładają w każdy dzień swojej ciężkiej pracy.

Sołtys Będzina, Rada Sołecka, Radni Gminy i Radna Powiatu serdecznie dziękują wszystkim za wszelką pomoc w organizacji imprezy.

[av_gallery ids=’7123,7124,7125,7126,7127,7128′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-267814′]