Ekipa z Gminy Będzino wspierała maratończyków

Już po raz szósty odbył się KOŁOBRZESKI MARATON. Imprezę objęli patronatem: Prezydent Kołobrzegu Anna Miecznikowska, Starosta Powiatu Kołobrzeskiego Tomasz Tamborski, oraz Janusz Gromek- Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Bieg miał miejsce 28 kwietnia b.r .Trasa prowadziła od latarni morskiej w Kołobrzegu, do latarni morskiej w Gąskach i z powrotem ( 42,195 km).

Władze Kołobrzegu zwróciły się do Wójta Gminy Będzino o pomoc w zabezpieczeniu trasy maratonu. Na granicy Gminy Będzino z Gminą Ustronie Morskie tj. most na rzece Czerwonej, ekipa Gminy Będzino ustawiła stoliki z przekazanymi napojami izotonicznymi, wodą oraz słodyczami dla biorących udział w biegu. Każdemu chętnemu podawane były kubeczki z napojami czasem w tempie równie szybkim , jak bieg maratończyków.
Na trasie od mostu do latarni w Gąskach rozstawili się strażacy z OSP w Dobrzycy, którzy pilnowali bezpieczeństwa uczestników , za co Wójt Gminy składa serdeczne podziękowanie.

Pogoda sprzyjała do biegania. W maratonie zarejestrowanych było 220 biegaczy. Mamy nadzieję , że wszyscy ukończyli bieg, a za rok uczestników będzie jeszcze więcej.

opublikowano 30 kwietnia 2019