Fantastyczna noc w bibliotece

Będzińska biblioteka nie tylko w ciągu dnia jest do dyspozycji swoich czytelników. Dwa razy w roku naszym najmłodszym sympatykom zapewniamy niesamowitą dawkę kultury i dobrej rozrywki także w porze nocnej.

W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, 22 kwietnia 2016, podczas „Fantastycznej nocy w bibliotece”, w otoczeniu książek, postaci magów i czarodziejów, znakomicie się bawili zapaleni czytelnicy z Będzina, Mścic i Tymienia. Po wejściu do biblioteki, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki, momentalnie przenieśliśmy się w świat fantastyki, fantasy i science fiction. Zaczęliśmy wędrówkę po świecie wyobraźni, alternatywnych rzeczywistości i niesamowitych postaci. W Szkole Magii i Czarodziejstwa nic nie było oczywiste. Każda prośba o wypożyczenie książki brzmiała jak zaklęcie. To tutaj wybitni dziennikarze-magowie wykonywali nam jedyne w swoim rodzaju, unikatowe zdjęcia na pierwsza stronę gazety czarodziejskiej „Prorok codzienny”. Odwiedziliśmy Akademię Pana Kleksa, gdzie zostaliśmy obdarowani specjalnymi kolorowymi piegami, ponoć mającymi duży wpływ na inteligencję. W krainie Shire, w której mieszkała jedna z ras tolkienowskiego Śródziemia, hobbici, dostąpiliśmy zaszczytu nauki szlachetnej kaligrafii elfickiej. W krainie baśni Gracjana Bojara-Fijałkowskiego spotkaliśmy życzliwe skrzaty leśne wtopione we wspaniałą, zachwycającą naturę, wypełnioną śpiewem ptaków. Za przyczyną tajemniczej szafy odwiedziliśmy krainę Narnii, a w magicznym labiryncie wiedźmina Geralta i wiedźmy Horpyny ujrzeliśmy dziwy nie z tego świata. Młodsi imprezowicze fantastycznej nocy na niesamowitych warsztatach plastycznych stworzyli przedmioty niezbędne w życiu każdego czarodzieja, a w kinie dla najmłodszych obejrzeli film „Alicja w krainie czarów”. Natomiast starsi, w Międzygalaktycznej Maszynowni budowali okręt kosmiczny i testowali roboty z Instytutu Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej. Obejrzeli też niezwykły film „Metropolis”, uświetniony muzyką na żywo, skomponowaną przez Macieja Trembowieckiego, znanego muzyka, m.in. z zespołu Raggafaya. Gorące emocje studziliśmy przy stoisku z wybornymi, domowymi lodami. Ten pełen wrażeń wieczór zakończył się niesamowitym jak zawsze Fire Show grupy Incendi.
Dziękujemy Wam za fantastycznie i przezabawnie spędzony czas! Następny wyjazd już niedługo – na Europejską Noc Muzeów w Koszalinie. 14 maja (sobota) miasto znów odkryje przed nami zamknięte na co dzień zakamarki i skusi niezapomnianą przygodą. Możecie się już zapisywać! Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Danuta Sawicka
Dyrektor
Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie

[av_gallery ids=’10199,10200,10202,10203,10205,10206,10207,10208,10209,10210,10211,10212′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-unlarg’]

opublikowano 4 maja 2016