FESTYN RODZINNY DOBRZYCA 2013

Dnia 1.06.2013r. na boisku sportowym w Dobrzycy odbył się festyn sportowo – rekreacyjny zorganizowany przez Radę Parafialną, Koło Gospodyń Wiejskich, jednostkę OSP, Radę Sołecką i Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie w trakcie którego przeprowadzone zostały zawody dla klubów i świetlic wiejskich w różnego rodzaju grach, zabawach i konkursach /min. strzelanie do bramek, żonglerka piłką siatkową i nożną, rzuty do kosza , rzuty lotką, skakanie ze skakanką, slalom drużynowy, rzut woreczkiem do celu/. Po zaciętej rywalizacji, w której wzięło udział 8 świetlic środowiskowych zwyciężyła drużyna z Dobrego przed Mścicami i Strachominem. Wszystkie drużyny i wszyscy uczestnicy indywidualnie otrzymali nagrody wręczone przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzego Łuczaka.

Dzieci obecne na festynie otrzymały gorący posiłek, napoje, oraz mogły skorzystać z darmowej przejażdżki ciuchcią, zabaw na trampolinie i pałacu dmuchanym, wziąć udział w warsztatach plastycznych, pojeździć na koniach a także pojeździć samochodami terenowymi i sprawdzić swoje umiejętności w RODEO w jeździe na byku.

Po zawodach sportowych odbyły się prezentacje indywidualne piosenek wykonywane przez dzieci z Domu Ludowego w Tymieniu, pokazy karate zaprezentowane przez dzieci i młodzież z Mielna i Koszalina prowadzonych przez mistrza karate p. Banasiaka oraz występ muzyczny kapeli ludowej „SWATY” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie.

Swoje umiejętności ratowniczo gaśnicze zaprezentowała jednostka OSP z Dobrzycy. Umożliwiła ona również zapoznanie się młodym uczestnikom festynu ze sprzętem ratowniczym i wozami bojowymi oraz przeprowadziła konkursy sprawnościowe dla wszystkich chętnych.

W trakcie festynu odbywała się również loteria fantowa oraz działały stoiska z jedzeniem i napojami. O godzinie 20.oo pod kierownictwem ks. Proboszcza przeprowadzono losowanie głównych nagród loterii ufundowanych przez Zarząd Gminny PSL w Będzinie – rower, Wójta Gminy p. Henryka Brodę, państwa Paczkowskich i Lizutów, Bank Spółdzielczy w Będzinie, państwa Bigońskich „OGRODY HORTULUS” i innych tajemniczych ofiarodawców. Po losowaniu rozpoczęła się zabawa taneczna. W imprezie wzięło udział kilkaset osób z różnych miejscowości naszej gminy ale także osoby przyjezdne.

opublikowano 3 czerwca 2013