W dniu 9 lipca br. w Popowie już po raz VII odbyło się spotkanie zespołów śpiewaczych „Na ludową nutę z piosenką żartobliwo – humorystyczną Popowo 2016”. To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz spotkań tej miejscowości.

Swój repertuar zaprezentowało 10 zespołów ludowych. Organizatorem spotkania był zespół ludowy „Popowianie” wraz z sołtysem i radą sołecką. Organizatorzy imprezy zadbali o bogato zaopatrzony  bufet  i oprawę muzyczną, w trakcie której mieszkańcy bawili się do białego rana. Atmosfera festynu była fantastyczna, pomimo niezbyt sprzyjającej pogody. Największą popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower ufundowany przez sympatyków PSL w Będzinie.

Organizatorzy festynu składają serdeczne podziękowania dla sponsorów, bez których zorganizowanie imprezy byłoby niemożliwe: Wójtowi – Pani Henrykowi Brodzie, Przewodniczącemu Rady Gminy – Panu Andrzejowi Nożykowskiemu, sympatykom PSL w Będzinie, Pani Lucynie Parol, Panu Tadeuszowi Krawczykowi, Panu Leszkowi Majchrzakowi, Pani Dorocie Wróbel, Panu Zbigniewowi Pilińskiemu, Panu Dariuszowi Kowalskiemu, Piekarni Bajgiel oraz wszystkim osobom zaangażowanym, dzięki którym mieszkańcy Popowa mogli miło spędzić czas.