28 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej w Będzinie z siedziba w Łeknie odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego w ramach realizacji projektu  edukacyjnego >>Myślimy globalnie, sprzątamy lokalnie>>”.
W uroczystości brali udział przedstawiciele szkół podstawowych, dyrektorzy, pełniąca funkcję Wójta Gminy Będzino Sylwia Halama, przedstawiciel WFOŚiGW w Szczecinie Pan Jacek Pawłowicz oraz finaliści konkursu. Projekt był dofinansowany
z  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w formie dotacji w wysokości 15 000,00 złotych. Całkowity koszt zadania wyniósł: 20 016,24 zł.  Wkład Gminy 5 016,24 zł.

Zadanie ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców oraz uczniów z terenu Gminy Będzino w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych i recyklingu oraz kształtowanie nawyków ograniczania powstawania odpadów w gospodarstwach domowych.

Gospodarze wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem w przygotowaniu uroczystości. Pięknym  akcentem uroczystości był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie, które zaśpiewały pieśni o tematyce ekologicznej.
Po uroczystym powitaniu przez Dyrektora Piotra Frątczaka przystąpiliśmy do wręczania nagród.

Główną nagrodą były rowery w dwóch kategoriach wiekowych, hulajnogi i deskorolki.

Przyznano również 12 wyróżnień w postaci ekologicznych upominków. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz ekologiczne torby.

Nagrody były wręczane przez pełniącą funkcję Wójta Gminy Będzino Sylwię Halamę i Przedstawiciela WFOŚiGW w Szczecinie Jacka Pawłowicza.

Na zakończenie przygotowany został dla uczestników słodki poczęstunek.
Zadanie realizowane było etapami, a jednym z nich było zorganizowanie pleneru ekologicznego przy Jeziorze w Strachominie, które odbyło się 17 października 2022 r. Piknik zorganizowany był wspólnie ze Stowarzyszeniem „KARAŚ” z Kołobrzegu, OSP Dobrzyca i Sołtys Strachomina Panią Renatę Łuczak dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Będzino.

Kolejnym etapem były  warsztaty edukacyjne  dotyczące poprawnej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, które przeprowadziła Pani Agnieszka Lipska z PGK Koszalin.

 

Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi Nieckarzowi
z WFOSiGW w Szczecinie za pomocną dłoń w realizacji zadania.
Więcej zdjęć z uroczystości na FB Gminy Będzino:
https://www.facebook.com/gminabedzino/posts/pfbid02ZDkYzZjpFWQB1Vt37THyxumtqJEQGTuUnQBQPHMY7eZFASadCELnD6KH44Mmur2zl

Artykuł w Głosie Koszalińskim:

https://gk24.pl/ponad-100-uczniow-na-konkursie-myslimy-globalnie-sprzatamy-lokalnie/ga/c5-17082871/zd/63020653