W tym roku Dożynki Powiatowe odbyły się 14 września w Bobolicach. Naszą Gminę reprezentował Wójt Gminy Mariusz Jaroniewski, wraz z Zastępcą Dariuszem Markowskim i Przewodniczącą Rady Gminy Barbarą Grudzień. Uroczystości rozpoczęły się mszą dziękczynną w kościele, którą celebrował biskup Krzysztof Włodarczyk.

Podczas mszy poświęcony został wieniec sołectwa Dobrzyca, który wygrał podczas tegorocznych Dożynek Gminnych w Tymieniu. Następnie delegacje poszczególnych gmin powiatu przeszły w barwnym korowodzie. Zespoły „Kwiaty Polskie” i „Zalesianie” stanowiły piękną oprawę naszej delegacji.

Na scenie odbyła się najważniejsza ceremonia tj. wręczenie chleba przez starostów na ręce gospodarzy Dożynek Tomasza Tesmera, Wicestarosty Koszalińskiego i Mieczysławy Brzozy Burmistrza Bobolic, którzy bochenki chleba przekazali włodarzom gmin. W corocznie organizowanym konkursie „Kobieta Aktywna Powiatu Koszalińskiego” wyróżniona została mieszkanka Śmiechowa Pani Teresa Wołyniec, od lat zajmująca się agroturystyką. Nasza delegacja wręczyła jej symboliczne kwiaty, przy głośnym „100 lat”.

Ogromne podziękowania należą się Paniom z koła Gospodyń w Dobrzycy oraz Paniom z GOK Będzino za przygotowanie stoiska, gdzie można było spróbować m.in. chleba z pysznym miodem z pasieki „Hawran” z Miłogoszczy. Na scenie, swój dorobek artystyczny zaprezentowały nasze zespoły „Kwiaty Polskie” z Tymienia oraz „Zalesie” z Mścic.

Na zakończenie wzięliśmy udział w „Gminnych potyczkach na wesoło”, w których zajęliśmy III miejsce. 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych mieszkańców, pracowników i społeczników, którzy wspaniale reprezentowali Gminę Będzino w Bobolicach. Dziękujemy organizatorom tegorocznych Dożynek Powiatowych. Za rok wybierzemy się do Sianowa, gdzie odbędą się Dożynki Powiatowe 2020.