Gmina Będzino podpisała porozumienie z Politechniką Koszalińską

Miło nam poinformować, że Gmina Będzino zawarła z Politechniką Koszalińską porozumienie o współpracy, w myśl którego podejmowane będą działania mające na celu podniesienie atrakcyjności Pomorza Środkowego wśród uczniów i absolwentów szkół średnich i uczelni wyższych. Dokument w imieniu Gminy Będzino podpisała wójt Sylwia Halama.

Porozumienie to ma wymiar praktyczny, gdyż oznacza dalszą możliwość współpracy także z poszczególnymi wydziałami uczelni, takimi jak Wydział Humanistyczny, Wydział Nauk Ekonomicznych, Wydział Wzornictwa, Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji. Przełoży się to na możliwość praktycznego zastosowania rozwiązań naukowych m.in. w aspekcie rozwoju i funkcjonowania samorządu, ekonomii społecznej, projektowania i designu graficznego i dziedzin.

Dodatkowo zawarliśmy również z Politechniką Koszalińską umowę o możliwości odbycia praktyk studenckich w naszym Urzędzie. Kto wie, może po odbyciu stażu, któryś z absolwentów Politechniki zechce zasilić szeregi naszej instytucji?

opublikowano 7 lipca 2023