Coroczna Gala z Okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, odbyła się 6 marca 2020r. w sali Domu Kultury w Będzinie. Były kwiaty,życzenia, toasty, wspaniały tort, upominki i podziękowania dla wszystkich Pań. Spotkanie przebiegało w uroczystej atmosferze, oraz przy dużej frekwencji.

Uroczystość otworzyła „Kapela Swaty”przygrywając przybyłym Paniom utwory ludowe. Wszystkim Paniom życzenia złożyli: Wójt Gminy Będzino Mariusz Jaroniewski, Zastępca Wójta Dariusz Markowski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Łuczak. Grupa Panów, składając przybyłym Paniom życzenia z okazji ich święta, zaprezentowała kilkanaście sentencji i przypowieści, podanych w formie żartobliwej, które wzbudziły ogólne zadowolenie i wywołały brawa po trafniejszych prezentacjach.

KONCERT ŻYCZEŃ – przygotowała grupa teatralna” AGRAFKA” ze świetlicy w Strachominie, pod kierunkiem instruktorek: Moniki Zielińskiej oraz Dominiki Filipczak. Koncert poprowadzili: MALWINA CIACH I BŁAŻEJ ZIELIŃSKI. W koncercie wystąpiły dzieci, które w całej okazałości, parodiowały znanych artystów polskiej sceny muzycznej:

  • ELENI – ZUZANNA KUZIA
  • ALICJĘ MAJEWSKĄ – MALWINA CIACH
  • EDYTĘ GEPPERT – WIKTORIA KUZIA
  • KRZYSZTOFA KRAWCZYKA – BARTŁOMIEJ KRET
  • BOHDANA SMOLENIA – ZUZANNA KUZIA

Kabaretowy program „KLIMAKTERIUM I ANDROPAUZA” przygotował ciekawy występ, wystąpił też Zespół Kwiaty Polskie z Tymienia, który powstał pod kierunkiem kierownika zespołu Elżbiety Piskorz oraz kierownika muzycznego Stanisława Panasiuka. Zespół Zalesie z Mścic zaprezentował się w utworach biesiadnych umilając czas wszystkim przybyłym.

Pani Elżbieta Góral – Radna Powiatu Koszalińskiego,ufundowała i przeprowadziła zabawę, podczas której, każda z Pań mogła wylosować dla siebie drobny upominek w trakcie spotkania.

Przy suto zastawionych stołach, pysznych ciastach które przygotowały Panie z terenu Gminy Będzino, owocach, słodkościach, kawce i herbatce, przybyłe na tę uroczystość Panie miło spędziły czas tego wyjątkowego wieczoru.

Podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy. Dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie za przygotowanie i przebieg organizacyjny wydarzenia.

ORGANIZATORAMI BYLI:

– GMINA BĘDZINO

– WÓJT GMINY BĘDZINO

– GOK BĘDZINO

– OSP BĘDZINO

– RADY SOŁECKIE

– RADNI GMINNI I POWIATOWI

Dziękujemy wszystkim serdecznie i zapraszamy za rok.
Instruktor: Elżbieta Piskorz

opublikowano 12 marca 2020