GMINNE OBCHODY DNIA BABCI I DZIADKA

Dnia 19 stycznia w Domu Kultury w Dobrzycy odbyła się Gminna impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka wspólnie zorganizowana przez Dom Ludowy w Tymieniu, Świetlicę w Strachominie, Koło Gospodyń Wiejskich i Wiejski Dom Kultury w Dobrzycy. Imprezę uświetniły występy dzieci ze świetlicy w Strachominie prezentując w zabawny sposób konkurs „Familiadę” oraz dziewczęta z Domu Ludowego w Tymieniu z koncertem piosenek popularnych budzących wspomnienia i śpiewanych wspólnie przez uczestników uroczystości. W podziękowaniu za ich występ słodki upominek ufundował i wręczył sołtys m. Dobrzyca p. Andrzej Augustyniak.
Wszystkim przybyłym gościom życzenia złożył Z-ca Wójta Gminy Będzino p. Henryk Lubocki i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Jerzy Łuczak. Po występach dzieci ze Strachomina i Tymienia odbył się quiz, w którym uczestniczyły drużyny złożone z kilku babć i dziadków. Rywalizacja przebiegała w sposób zabawny wywołując salwy śmiechu i żartobliwych komentarzy. W trakcie uroczystości prezentował się również zespół „Kwiaty polskie” z Tymienia z repertuarem stosownym dla tej grupy wiekowej wprowadzając obecnych na sali w nastrój spokoju i radości – bo to święto ma na celu pokazanie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni babcia i dziadek. Po występach wszyscy przybyli dziadkowie i babcie otrzymali drobne upominki w postaci serduszek przygotowanych przez dzieci z DK. Na uroczystości nie zabrakło owoców i napojów oraz pysznych ciast, które upiekli rodzice oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy.
Dziękujemy instruktorom i opiekunom z DL w Tymieniu i świetlicy w Strachominie za przygotowanie programu artystycznego oraz rodzicom, paniom z KGW Dobrzyca i pracownikom WDK Dobrzyca za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu całej imprezy.