GMINNE OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI 2013

fot. Anna Sawicka / GOK Będzino / więcej zdjęć: https://www.facebook.com/domkultury.wbedzinie/

W dniu 11 listopada mieszkańcy gminy, władze oraz radni powiatu i gminy wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. W kościele parafialnym w Mścicach odbyło się uroczyste nabożeństwo w intencji ojczyzny. Dalszy ciąg obchodów miał miejsce w sali sportowej Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach, w którym wzięli udział Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda, kombatanci, księża, radni z Przewodniczącym Rady Gminy p. Andrzejem Nożykowskim, delegacje jednostek OSP, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, kierownicy zakładów pracy oraz mieszkańcy.

Z historią Narodowego Święta Niepodległości zapoznał przybyłych historyk, nauczyciel i wychowawca młodzieży szkolnej p. Tomasz Skonieczny. W części artystycznej z montażem słowno – muzycznym wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół w Mścicach.

W tym samym czasie na boisku „Orlik” w Mścicach odbywał się turniej piłki nożnej, w którym udział wzięło osiem drużyn z terenu gminy Będzino. Zmagania trwały przez 5 godzin i cieszyły się mimo niezbyt sprzyjającej aury dużym zainteresowaniem przybyłych kibiców. Zwycięzcą zawodów i Pucharu Wójta Gminy Będzino p. Henryka Brody została drużyna ze Stoisławia, przed drużyną z Tymienia i Strachomina. Pozostałe ekipy biorące udział w turnieju otrzymały puchary i nagrody w postaci piłek. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali gorące posiłki i napoje oraz rogale ufundowane przez Zarząd Gminny PSL w Będzinie.

 W dniu 10.11.2013r. z okazji Święta Niepodległości  w Będzinie odbył się Gminny Turniej w Szachy i Warcaby. Po zaciekłej rywalizacji pierwsze miejsca ex aequo w turnieju szachowym zdobyli p. Marian Kłosowicz i p. Tomasz Skonieczny natomiast w turnieju warcabowym p. Mateusz Wojtecki. Otrzymali oni od Wójta Gminy p. Henryka Brody nagrody rzeczowe. Nagrody otrzymali również zawodnicy, którzy zajęli miejsca drugi i trzecie. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku uczestniczyło w zawodach po osiem osób w każdej konkurencji.

W tym samym czasie na sali widowiskowej GOK Będzino odbywał się Gminny Turniej w Tenisie Stołowym w kategorii kobiet i mężczyzn. W zawodach wzięło udział 25 osób. W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Pecyna z Dobrzycy , a w kategorii mężczyzn Bernacki Bartosz ze Strzepowa. Nagrody i puchary dla zwycięzców wręczył Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda.

Organizatorami obchodów tegorocznych uroczystości Święta Niepodległości byli:

– Urząd Gminy Będzino,

– Zespół Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach

– Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie,

– Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie,

foto: Anna Sawicka / Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie, więcej zdjęć pod tym adresem

Realizacja zadania w ramach projektu “Integracja poprzez zabawę – cykl imprez na terenie Gminy Będzino”, projekt dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

[nggallery id=94]

opublikowano 12 listopada 2013