Gminne Obchody Dnia Niepodległości

W dniu 11 listopada mieszkańcy gminy, władze oraz radni powiatu i gminy wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. W kościele parafialnym w Łeknie odbyło się uroczyste nabożeństwo w intencji ojczyzny. Dalszy ciąg obchodów miał miejsce w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie, w którym wzięli udział Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda, kombatanci, księża, radni z Przewodniczącym Rady Gminy p. Andrzejem Nożykowskim, delegacje jednostek OSP, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, kierownicy zakładów pracy oraz mieszkańcy.
Z historią Narodowego Święta Niepodległości zapoznał przybyłych historyk, nauczyciel i wychowawca młodzieży szkolnej p. Piotr Frątczak. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie z montażem słowno – muzycznym oraz zespół wokalno instrumentalny „Kwiaty polskie” z Tymienia. Piękne widowisko okolicznościowe przedstawili artyści scen łódzkich pp. Katarzyna Antoniak, Dorota Bronikowska i Karolina Widenka, a zawarte w nim wątki patriotyczne, refleksyjne i nostalgiczne wywarły duży wpływ na odbiór i nastrój wszystkich uczestników imprezy.

Dzień wcześniej na boisku „Orlik” w Mścicach odbył się turniej piłki nożnej, w którym udział wzięło dziewięć drużyn z terenu gminy Będzino. Zmagania trwały przez 6 godzin i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem przybyłych kibiców. Zwycięzcą zawodów i Pucharu Wójta Gminy Będzino p. Henryka Brody została drużyna ze Stoisławia, przed drużyną „Bajgiel” z Będzina i OSP Dobrzyca. Pozostałe ekipy biorące udział w turnieju otrzymały puchary i nagrody w postaci piłek . Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali gorące posiłki i napoje.

W dniu 9.10.2012r. z okazji Święta Niepodległości w GBP w Będzinie odbył się Gminny Turniej w Szachy i Warcaby. Po zaciekłej rywalizacji pierwsze miejsce w turnieju szachowym zdobył p. Stanisław Kosmala natomiast w turnieju warcabowym Szymon Szulc. Otrzymali oni od Wójta Gminy p. Henryka Brody puchary i nagrody rzeczowe. Nagrody otrzymali również zawodnicy, którzy zajęli miejsca drugi i trzecie. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku uczestniczyło w zawodach kilkanaście osób.

W tym samym czasie na sali widowiskowej GOK Będzino odbywał się Gminny Turniej w Tenisie Stołowym w kategorii kobiet i mężczyzn. W zawodach wzięło udział ponad 30 osób. W kategorii kobiet zwyciężyła Marzena Nabereźna z Dobrzycy, a w kategorii mężczyzn Michał Tomala z Będzina. Nagrody i puchary dla zwycięzców wręczył Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda.

Organizatorami obchodów tegorocznych uroczystości Święta Niepodległości byli :

– Urząd Gminy Będzino,

– Szkoła Podstawowa w Będzinie z siedzibą w Łeknie,

– Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie,

– Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie.

 

opublikowano 12 listopada 2012