Gminne obchody Święta Niepodległości

Uroczyście, aktywnie i ciekawie- tak można podsumować obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada b.r. w Gminie Będzino. Ten dzień pełen był różnorodnych imprez, podczas których każdy znalazł coś dla siebie.

Pierwsze wydarzenie miało miejsce już o godzinie 10.00.  Na „Orliku” w Mścicach odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta. Wzięło w nim udział 7 drużyn, a wygrała drużyna Bajgla Będzino. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Stoisławia, a trzecie miejsce przypadło reprezentacji Śmiechowa.

Kolejne wydarzenia związane z obchodami Dnia Niepodległości w naszej gminie odbyły się w Dobrzycy. Tam odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny w tamtejszym kościele. Następnie zebrani licznie goście udali się na uroczystą akademię do Domu Kultury w Dobrzycy. Tam zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło radnych, sołtysów i dyrektorów szkół, mogli wysłuchać między innymi koncertu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy, zatytułowanego : “Jest taki kraj…”.

W okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy Będzino, Mariusz Jaroniewski wspomniał o tym, jak ważne jest dla nas wszystkich obchodzenie 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Wyjątkową oprawę uroczystości nadali strażacy z jednostek OSP z terenu naszej gminy, prezentując się w strojach galowych ze swoimi sztandarami.

Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był VI Rodzinny Bieg Wolności w Dobrzycy. Tradycyjnie już bieg przyciągnął dużą grupę osób, a trasa wiodła od parkingu przy Piekarni Dobrzyca do remizy OSP w Dobrzycy. Bieg ukończyli wszyscy, a na linii mety biegacze mogli posilić się i zaspokoić pragnienie. Dla wszystkich licznie przybyłych przygotowano gorący poczęstunek, były między innymi kiełbaski i zupa.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości z pewnością pozostaną w pamięci mieszkańców.

Dziękujemy serdecznie księżom za poprowadzenie wspaniałej mszy, organizatorom, oraz wszystkim uczestnikom.

Organizatorami uroczystości byli: Wójt Gminy Będzino, OSP Dobrzyca, parafia w Dobrzycy, Rada Sołecka Sołectwa Dobrzyca, Szkoła Podstawowa w Dobrzycy, Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie, Koło Gospodyń Wiejskich z Dobrzycy.

opublikowano 13 listopada 2019