Gminny Dzień Babci i Dziadka

Obchodziliśmy niedawno Dzień Babci i Dziadka. Ten uroczysty dzień okazał się pełen wrażeń dla wszystkich obecnych gości. W Domu Kultury w Dobrzycy 21 stycznia odbył się Gminny Dzień Babci i Dziadka. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in.: wójt gminy Będzino, pan Mariusz Jaroniewski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie, pan Jerzy Łuczak, radna gminy Będzino , pani Krystyna Najdzion oraz sołtys Dobrzycy, pan Michał Szczur. Jednak najważniejszymi osobami tego dnia były nasze babcie i nasi dziadkowie. To dla nich przygotowano bogaty program artystyczny i słodki poczęstunek.

Po przywitaniu publiczności swoje występy rozpoczęły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Dobrzycy. Na scenie pojawiły się dzieci z punktu przedszkolnego, oddział ,,0″ oraz klasy 1-3. Panie nauczycielki świetnie przygotowały maluchy, które bez cienia tremy prezentowały wiersze i piosenki. Następnie głos zabrał wójt, który wraz z dyrektorem GOK-u złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim seniorom. Babciom i dziadkom zostały wręczone ręcznie wykonane upominki.

Kolejnym występem był skecz, który zaprezentowały dzieci z WDK w Dobrzycy. ,,Humorystyczna scenka o babci” rozśmieszyła widownię do łez, a zaśpiewana później piosenka przyprawiła dziadków o szybsze bicie serca. Po występach przyszedł czas na quiz, do którego zaproszono na scenę pięć babć i pięciu dziadków. Drużyny odpowiadały na wybrane zagadki, otrzymując za poprawną podpowiedź cukierek. Po podliczeniu punktów ogłoszono remis. Każdy z uczestników zabawy otrzymał podarunek.

Na zakończenie wystąpiły dwa zespoły ludowe z naszej gminy- Kwiaty Polskie i Zalesie.

Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie. Podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrzycy, pani Barbarze Palińskiej z Biblioteki w Dobrzycy, Szkole Podstawowej w Dobrzycy oraz wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy.

Marcelina Ciach

opublikowano 28 stycznia 2020