Gminny Dzień Dziecka 2019 w Dobrzycy

Na  boisku sportowym w Dobrzycy,  przy wspaniałej pogodzie odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie, jednostkę OSP i Radę Sołecką w Dobrzycy.

Wychowankowie podczas wspaniałej zabawy mogli wykazać swoje umiejętności na przykład w strzelaniu z łuku. Przeprowadzone  zostały zawody dla domów kultury i świetlic wiejskich w różnego rodzaju grach, zabawach i konkursach /min. sztafeta strażacka, strzelanie do bramek, trzyosobowe wyścigi na nartach, łapanie balonów z wodą, rzuty do drzewa, rzut woreczkiem do celu i inne/. Po zaciętej rywalizacji, w której wzięło udział 6 świetlic środowiskowych zwyciężyła drużyna z Dobrzycy. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy wręczone przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzego Łuczaka, a zwycięska drużyna z Dobrzycy również Puchar Przechodni Dyrektora GOK.

Dzieci obecne na festynie otrzymały gorący posiłek w postaci zapiekanek oraz napoi ufundowanych przez Wójta Gminy Będzino Mariusza Jaroniewskiego. Z atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyli się strażacy, którzy zaprezentowali możliwości sprzętu jakim dysponuję OSP Dobrzyca. Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodach sportowych, którymi autorami byli strażacy. Hitem, jak zwykle było malowanie na buźkach, bajkowych postaci przygotowanych przez wychowanków WDK Dobrzyca. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwierzaki tworzone z balonów przez Panie instruktorki. Konkurencje sportowe przygotowali i przeprowadzili, instruktorzy zajmujący się w placówkach sportem – Stefan Wawrzeńczyk oraz Adam Zabrocki.

Rada Sołecka w Dobrzycy na czele z jej sołtysem Michałem Szczurem ufundowała dla wszystkich dzieci przybyłych na imprezę lody. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy zaangażowani byli w przygotowanie oraz poprowadzenie imprezy.

Instruktor Agnieszka Wielgus

opublikowano 5 czerwca 2019