Gminny Dzień Matki

W dniu 25 maja 2016 r. w Sali widowiskowej Domu Kultury w Dobrzycy odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Matki wspólnie zorganizowana przez Szkołę Podstawową, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Wiejski Dom Kultury w Dobrzycy.

Imprezę otworzył Wójt Gminy p. Henryk Broda składając najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności i radości – bo to święto ma na celu pokazanie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni matka. Imprezę uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy z okolicznościowymi wierszami i piosenkami.

Przybyłe na imprezę mamy i tatusiowie poczęstowani zostali swojskimi wypiekami, kawą i herbatą przygotowaną przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy. Po występach wszystkie mamy i ojcowie otrzymali laurki wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Dobrzycy oraz pięknie wykonane własnoręcznie kwiaty od dzieci i młodzieży z Domu Kultury w Dobrzycy.

Tegoroczną imprezę uświetnił występ zespołu kameralnego Filharmonii Koszalińskiej Con Brio prezentując utwory wokalne i instrumentalne lat dwudziestych i trzydziestych oraz bawiąc  uczestników wspólnym śpiewaniem popularnych piosenek ludowych. Występ muzyków i solistki został przyjęty bardzo ciepło, a niektóre piosenki śpiewane były przez całą widownię.

Dziękujemy tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy, a w szczególności: dyrekcji i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy za przygotowanie programu artystycznego, mamom i instruktorom ze świetlic za wypieki oraz paniom z KGW Dobrzyca za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu całej imprezy.