GMINNY PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2018 – PRZEDSZKOLA I SZKOŁY

GMINNY PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2018 – PRZEDSZKOLA

W dniu 09.01.2018 r. swoje występy w Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie zaprezentowały dzieci z Przedszkola w Będzinie, Przedszkola w Mścicach, Wiejskiego Ogniska Przedszkolnego w Dobrzycy oraz Wiejskiego Ogniska Przedszkolnego w Tymieniu.
Jasełka odbyły się w pięknej inscenizacji. Najmłodsi wykonawcy ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus. Nie zabrakło kolęd, pastorałek i śpiewanych przez dzieci piosenek. Mali aktorzy zaprezentowali się wspaniale, otrzymali gromkie brawa.
Komisja konkursowa nagrodę główną /radiomagnetofon/ przyznała dzieciom z Wiejskiego Ogniska Przedszkolnego w Dobrzycy. Pozostali otrzymali wyróżnienia i słodki poczęstunek.

GMINNY PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2018 – SZKOŁY

Dnia 10 stycznia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie odbył się XVI Gminny Przegląd Jasełek. W imprezie zaprezentowały się grupy jasełkowo-kolędnicze z Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach oraz Zespołu Szkół im. Kard. Ignacego Jeża z Tymienia. Komisja główną nagrodę przyznała młodym artystom ze szkoły z Mścic przed wykonawcami z Tymienia. Wykonawców mocno dopingowała grupa rodziców podziwiająca prezentacje obu szkół.