GOK w czasie pandemii

Podczas pandemii Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie zaproponował dla dzieci zajęcia online, czyli zdalną świetlicę. Wszystkie placówki  prowadzą zajęcia zdalne oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zajęcia, które zaproponowaliśmy dzieciom w ramach zdalnej świetlicy, miały na celu zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, połączonego z rozwijaniem zainteresowań najbliższym otoczeniem, budzeniem szacunku do świata przyrody, rozwijaniem kreatywności. W zajęciach biorą udział zarówno dzieci jak i dorośli.

Dom Ludowy w Tymieniu prowadzi zajęcia online o tematyce: świecąca lampka z butelki, stroiki świąteczne na stół, świecznik z pomarańczy, skrzaty ze skarpety, bałwanki z polaru, choinki z bombek.

Świetlica w Strachominie zaproponowała lekcje pieczenia pierników, warsztaty ozdób bożonarodzeniowych, konkurs plastyczny – anioły techniką dowolną, słoikowe stroiki świąteczne, stroik choinka ze sznurka.

Wiejski Dom Kultury w Dobrzycy oferuje instruktażowe lekcje wykonania wianka na drzwi z patyków, skrzata narciarza z szyszek i patyków po lodach, mikołajkowego słoika na słodycze, stroików na cmentarz.

Dom Kultury w Będzinie oferuje lekcje wykonania drewnianej choinki z listewek, warsztaty florystyczne – stroiki, wianki na drzwi, zimowe drzewko z gałęzi i lampek, bombki świąteczne z materiału i kulek styropianowych, bombki z wstążki i cekinów.

Dom Ludowy w Mścicach proponuje naukę wykonania dzwonków świątecznych ze sznurka jutowego, wianków na drzwi, aniołów z piór, choinek z drucika, świątecznego drzewka z szyszek. Dla zainteresowanych jest możliwość nauki gry na flecie i organach z instruktorem.

Proponowane zajęcia sprzyjają rozwojowi osobowości, poczucia piękna i estetyki. Zajęcia inspirują dzieci do komentowania swoich obserwacji oraz wyrażania uczuć i emocji w „twórczych  kompozycjach” pracach plastycznych.

Na bazie tych zajęć odbędzie się konkurs dla wszystkich chętnych na „Najładniejszą bombkę” oraz „Najładniejszy wianek na drzwi”. Podsumowanie konkursu odbędzie się dnia 18 grudnia br. w GOK Będzino.

Warto wspomnieć, że pracownicy GOK własnymi siłami ukończyli remont sali widowiskowej oraz siłowni w Domu Kultury w Będzinie. W tym roku planujemy jeszcze remont świetlicy w Domu Kultury w Dobrzycy.