Hortulus mistrzem Agroligi

Już po raz kolejny w rolniczej stolicy Pomorza Zachodniego przyznano tytuły Mistrza Agroligi. 8 września podczas XXXII Targów Rolnych Agro Pomerania 2019 w Barzkowicach rozdano nagrody konkursu Agroliga w kategoriach Rolnicy oraz Firmy.  

Organizatorem wojewódzkiego szczebla konkursu jest Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Ogrody Hortulus z gminy Będzino zdobyły tytuł Mistrza Agroligi w kategorii „firmy” i jednocześnie awansowały do szczebla krajowego konkursu organizowanego  przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Również przedstawiciele Urzędu Gminy Będzino , obecni na uroczystości wręczyli pamiątkową nagrodę zwycięskiej firmie.

To już drugi taki tytuł otrzymany przez Ogrody Hortulus. Tytuł Mistrza Agroligi Hortulus otrzymał w 2004 roku. Od tamtej pory wiele się zmieniło, a firma rozwinęła się w kilku kierunkach. W 2014 r. otwarto drugi ogród – Ogrody Hortulus Specatbilis z największym na świecie labiryntem grabowym i wieżą widokową, oraz pełną infrastrukturą (parkingi, punkty gastronomiczne). Ogrody Spectabilis docelowo projektowane są na 35 ha, obecnie podziwiać można około 9 ha ogrodów, w tym założenia nowoczesne oraz klasyczne. Ogrody Tematyczne niezmiennie zachwycają bogactwem przedstawionych aranżacji. Na powierzchni 5,5 ha zobaczyć można m.in.: ogród japoński, francuski, skalny, wodny czy leśny. Dzięki wyjątkowej strefie klimatycznej, w której znajduje się Hortulus podziwiać tu można również rośliny rzadkie i egzotyczne jak na warunki Polski. Całe gospodarstwo liczy 88 ha.

Honorowy Patronat nad konkursem sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także – Prezes ARiMR, Prezes KOWR i Prezes KRUS. Patronat Medialny pełni Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO.

opublikowano 11 września 2019