I Rekreacyjny Festyn Strażacki [nowy film]

Dużo radości sprawił mieszkańcom, a zwłaszcza dzieciom wspólny taniec zumby / fot. M. Dębowski / UG Będzino

W dniu 28 czerwca w Mścicach na terenie Orlika  i OSP Mścice odbył się I REKREACYJNY FESTYN STRAŻACKI ,,Bezpieczne Wakacje??. Organizatorami imprezy byli Ochotnicza Straż Pożarna w Mścicach, Wójt Gminy Będzino, Rada Sołecka w Mścicach, GOK w Będzinie. Założeniem festynu było propagowanie bezpieczeństwa, służby w OSP poprzez integrację i wspólną zabawę mieszkańców.

Festyn rozpoczął się od turnieju piłkarskiego szkółki piłkarskiej, turnieju rodziców i dzieci i konkursu rzutów karnych.

Festyn rozpoczął się od turnieju piłkarskiego szkółki piłkarskiej / fot. OSP Mścice

Następnie na terenie miejscowej OSP odbyły się liczne konkurencje m.in. quiz wiedzy pożarniczej, konkurencje pożarnicze, taniec zumby oraz występ zespołu Zalesie z Mścic. Głównym punktem programu był edukacyjny pokaz zasad postępowania na wypadek zdarzenia w komunikacji drogowej. Instruktarz i pokaz wspólnie przeprowadzili strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, Ochotniczej Straży Pożarna ORM z Koszalina oraz Straży Gminnej z Będzina.

Pokaz ratownictwa w wykonaniu Straży Pożarnej z Koszalina / fot. M. Dębowski / UG Będzino

Na miejsce dotarł również symulator dachowania z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ze Szczecina. W trakcie festynu zaprezentowane zostały wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mścicach. Pomimo załamania pogody przygotowane przez strażaków atrakcje (dmuchane zamki, kule wodne, przejażdżka quadem z OSP Mielenko) oraz liczne konkursy sprawiły, że festyn przebiegł w miłej i wesołej atmosferze.

.

fot. OSP Mścice

[nggallery id=141]

fot. M. Dębowski / UG Będzino

[nggallery id=142]

opublikowano 2 lipca 2014