Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Kard. I. Jeża w Tymieniu odbyła się kolejna edycja gminnego turnieju sportowego dla klas III szkół podstawowych pod nazwą „I Ty zostaniesz mistrzem”. Zgodnie z regulaminem turnieju w skład drużyny wchodziło 5 dziewczynek i 5-ciu chłopców + 1 zawodnik rezerwowy. Dzieci rywalizowały w 10 konkurencjach sprawnościowych, zdobywając cenne doświadczenie, jakim jest rywalizacja sportowa i zasady fair play, mając przy tym mnóstwo radości i zabawy. Zawody otworzył dyrektor szkoły pan Mirosław Gostomczyk.
Celem tej rywalizacji sportowej było kształtowanie u dzieci postaw zdrowego i harmonijnego rozwoju, zaspokojenie potrzeby ruchu i wysiłku fizycznego, kształtowanie charakteru i dyscypliny oraz szacunku do zwycięstwa i porażki.
W tym roku w zmaganiach udział wzięły tylko dwie szkoły z naszej gminy, Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Mścicach pod opieką pani Wandy Lenarcik i gospodarz – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu pod opieką pani Jolanty Marchewki. Mistrzem Gminy została Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Mścicach, która wygrała z gospodarzami 6 konkurencji na 10 możliwych. W sumie zwycięska drużyna z Mścic uzyskała 29,5 pkt., a drużyna z Tymienia uzyskała 27 pkt. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplom, jak również nagrody dla szkoły, które ufundował Szkolny Związek Sportowy naszej gminy. Serdeczne gratulacje dla najlepszych drużyn z gminy oraz ich opiekunów i podziękowanie za przygotowanie dzieci do turnieju. Każdy z zawodników zasługuje na wyróżnienie.

Nauczyciel wychowania fizycznego
Paweł Tomaszewicz

[av_gallery ids=’169505,169506,169507,169508,169509′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-8avpb8g’]