III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci „BEZPIECZNIE NA WSI – POWIEDZ STOP UPADKOM”

Rozstrzygnięto etap wojewódzki III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „BEZPIECZNIE NA WSI – POWIEDZ STOP UPADKOM” organizowanego przez KRUS.

Tegoroczny konkurs cieszył się jeszcze większą popularnością niż poprzednie edycje. Do wojewódzkiej komisji konkursowej wpłynęło 1291 prac z 75 szkół województwa zachodniopomorskiego.

 Ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy udział w konkursie wzięło 7 dzieci : z kl. III – Martyna Szczurowska i Magdalena Grzelińska, z kl. IV-Karolina Grajper, z kl. VI –Joanna Pietrowska, Adrianna Woltmann, Martyna Szumczyk i Kryspin Kos. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych : klasy 0 – 3 i 4 – 6 . W każdej kategorii nagrodzono laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyznawano po 5 wyróżnień. Pozostali uczestnicy otrzymali, tzw. nagrody pocieszenia.

Miło nam poinformować, że laureatem I miejsca w województwie zachodniopomorskim został Kryspin Kos , uczeń 6 klasy Szkoły Podstawowej w Dobrzycy !

Uroczyste wręczenie nagród w obecności Wójta Gminy Będzino Pana Henryka Brody, z rąk przedstawicieli KRUS-u i ARR w Koszalinie, nastąpiło 28.05.2013 r.

Nagrodą główną w konkursie był tablet.

Uroczyste podsumowanie konkursu, na który nasz laureat został zaproszony odbędzie się 6-go czerwca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP. W ramach uroczystości przewidziano poczęstunek, a po części oficjalnej zwiedzanie Gmachu Sejmu. Razem z Kryspinem do Warszawy pojedzie innych 12 uczniów .

Wyjazd zostanie zorganizowany przez KRUS Oddział Regionalny w Koszalinie i Wójta Gminy Będzino, który zapewnia transport.

[nggallery id=57]

opublikowano 31 maja 2013