III Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Będzino

Miniona sobota, 18 marca upłynęła w naszej gminie pod znakiem sportowych zmagań. Odbył się bowiem po raz trzeci Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Będzino. Jego organizatorem był UKS Karate Kyokushin Kanku Tymień.

Prowadzący Stowarzyszenie Paweł Tomaszewicz na rozpoczęciu turnieju otrzymał z rąk Wójt Gminy Będzino Sylwii Halamy oraz Przewodniczącego Rady Gminy w Będzinie, Andrzeja Nożykowskiego okolicznościowy list gratulacyjny- a powód był szczególny, gdyż UKS Karate Kyokushin Kanku Tymień obchodzi w tym roku 10 lecie działania!-Dziękuję Panu i całemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Karate Kyokushin Kanku Tymień za upowszechnianie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, promowanie Gminy Będzino. Sukcesy Klubu to dowód na to, ile znaczą pasja, wielki talent, konsekwencja i ciężka praca. -powiedziała Sylwia Halama.

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach zamieniła się w salę turniejową, gdzie na dwóch wielkich matach stanęło do walki blisko 200 zawodników z 14 klubów karate w kilku kategoriach wiekowych. Konkurencje były dwie: kata, polegająca na efektownym pokazaniu sekwencji ruchów i ciosów karate oraz kumite, czyli walka z użyciem ochraniaczy i według zasad, nad których przestrzeganiem czuwali bacznie sędziowie. Pojedynki momentami były bardzo emocjonujące i zawzięte.

Najlepsi zawodnicy mogli poszczycić się zdobyciem pucharu i uznaniem ze strony kolegów i koleżanek. Wójt Sylwia Halama z dyrektorem SP w Tymieniu, Mirosławem Gostomczykiem uhonorowali zwycięzców pucharami i prezentami.

Zawodnicy UKS z Tymienia zdobyli łącznie 19
medali:
Kata:
– Alicja Mamrocha – I miejsce
– Mateusz Słotwiński – I miejsce
Kumite bez kontaktu:
-Piotruś Tomaszewicz – II miejsce
-Ignaś Śmiechowski – III miejsce
-Zuzia Wójcik – III miejsce
-Hania Wójcik – III miejsce
Kumite:
-Zosia Mirska – I miejsce
-Zuzia Zarzeczna – I miejsce
-Mateusz Słotwiński – I miejsce
-Hanna Gańko – II miejsce
-Adam Mirski – II miejsce
-Oliwier Zieliński – II miejsce

-Michalina Sobieraj – II miejsce
-Krystian Skinder – II miejsce
-Natalia Kowalczyk – III miejsce
-Zosia Tyda – III miejsce
-Aniela Kober – III miejsce
-Łukasz Kowalczyk – III miejsce
-Aleksandra Zarzeczna – III miejsc

 

 

 

opublikowano 20 marca 2023