Integracja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Będzinie

Małe Festiwale “Ty i Ja” to wydarzenia towarzyszące Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu Integracja Ty i Ja w Koszalinie. W tym roku organizowane były w 29 miejscowościach na terenie całego kraju – nie zabrakło wśród nich także Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Filmowe spotkanie integracyjne odbyło się u nas już po raz czwarty.


Integracja to przede wszystkim wspólne spędzanie czasu, chęci do lepszego poznania i zrozumienia drugiego człowieka, wzajemna życzliwość i otwarte serce. W czwartkowe popołudnie mogliśmy to odczuć wyjątkowo mocno. Biblioteka zapełniła się gośćmi z Będzina i okolic, odwiedziła nas także pani Agnieszka Szeląg z podopiecznymi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Warninie. Nasz Mały Festiwal rozpoczęliśmy projekcją filmów, aby później spędzić razem czas przy poczęstunku, rozmowach i warsztatach integracyjnych. Wobec sztuki wszyscy jesteśmy równi, tworzenie każdemu daje dużo radości – z tą myślą zorganizowaliśmy zajęcia plastyczne z monotypii. Przy stolikach z farbą drukarską każdy mógł spróbować tej techniki plastycznej i, być może, stworzyć dzieło życia dorównujące świetnością dziełom największych mistrzów.  Nie zabrakło śmiechu, budujących i inspirujących rozmów, zabaw z balonami, śmiesznych zdjęć z komiksowymi chmurkami, zabawnych sytuacji i nowych znajomości.  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Małego Festiwalu Ty i Ja w Będzinie, a także wszystkim, których mogliśmy tego dnia gościć. To dzięki Wam atmosfera tego spotkania była wyjątkowa i bardzo INTEGRACYJNA. Trzeba to powtórzyć za rok!

[av_gallery ids=’8180,8181,8182,8183,8184,8185,8186,8187,8188,8189,8190,8191,8192′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-abtxv’]

opublikowano 14 września 2015