fot. GOK Będzino

W dniu 3 maja br. w sali Wiejskiego Domu Kultury w Dobrzycy  pod patronatem Wójta Gminy Będzino p. Henryka Brody i Starosty Koszalińskiego p. Romana Szewczyka odbył się IV Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych. Imprezę otworzyli, życząc wspaniałej zabawy i owocnej rywalizacji Wójt Gminy Będzino Henryk Broda  i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak.

W rywalizacji w poszczególnych kategoriach uczestniczyło 15 solistów, 2 kapele ludowe, 22 zespoły śpiewacze i 1 zespół pieśni i tańca. Jej efektem była ocena jurorów p. Liji Szatkowskiej, p. Freda Wojtana i przewodniczącego komisji dr Bogdana Matławskiego.  Po trudnych i gorących obradach wyłonieni zostali zwycięzcy  oraz wyróżniono zespoły i wykonawców:

W kategorii soliści: I miejsce  –  Klaudia Zabłuda – Tymień,

II miejsce  –  Daria Mamrocha – Tymień,

II miejsce  –  Sylwia Sztyrak –    Dobrzyca

III miejsce  –  Stanisław Barski-  Koszalin

W kategorii kapele ludowe : I miejsce – kapela „Swaty” z Będzina,

II miejsca nie przyznano

III miejsce – „Marstaszki” z Manowa

W kategorii zespoły śpiewacze :    I miejsce – „ Sąsiedzi zza miedzy” z Wyszeborza

II miejsce – „Olszyna” z Żydowa

III miejsce – „Złoty dukat” z Węgorzewa

Wyróżnienie – „Jagody” z Niedalina

W kategorii zespoły pieśni i tańca – I  miejsce : Zespół  Ludowy „Kalina” z Dobrzycy.

Wójt Gminy Henryk Broda i V-ce Starosta  Powiatu Andrzej Leśniewicz wręczyli zwycięzcom poszczególnych kategorii statuetki ufundowane przez Starostę Powiatowego w Koszalinie p. Romana Szewczyka oraz nagrody pieniężne przekazane przez pp. Lucynę i Kazimierza Parol prowadzących firmę w Mścicach.
Nagrodę Grand Prix przeglądu ufundowaną przez Wójta Gminy Będzino  p. Henryka Brodę otrzymał zespół śpiewaczy„ Sąsiedzi zza miedzy” z Wyszeborza.
Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki w postaci nasion i roślin ozdobnych ufundowanych przez sponsora imprezy pp. Iwonę i Piotra Bigońskich „Ogrody HORTULUS” oraz drobne upominki od  Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie. W trakcie trwania przeglądu wykonawcy i zespoły miały możliwość zwiedzania ogrodów” HORTULUS”  oraz dodatkowo zaprezentowania się przed zwiedzającymi je turystami. Wszystkim zespołom wykonano zdjęcia, które posłużą do wydania okolicznościowego folderu z odbytej imprezy.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrzycy przygotowały dla uczestników
bardzo smaczny posiłek za co im dziękujemy.

[nggallery id=46]

więcej zdjęć: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.159634570879138.1073741829.100004977883792&type=1